У одному з районів Сумщини відкрили виставку про УПА

0

У Липоводолинському районного будинку культури презентували фотодокументальну виставку «УПА – відповідь нескореного народу». Інформаційно-просвітницькі плакати пересувної виставки розповідають про героїчну сторінку національно-визвольної боротьби українського народу.

У одному з районів Сумщини відкрили виставку про УПА та ОУН

На 24 стендах у фотографіях, документах, картах та інфографіках представлено цілісну картину протистояння Організації українських націоналістів та Української повстанської армії з нацистським і комуністичним тоталітарними режимами під час Другої світової війни та в повоєнний час.

Також із експозиції можна дізнатися про бойові дії між загонами УПА та частинами військ НКВД—МГБ, анатомію й методи дій підпільної армії, підступні контрповстанські операції радянської держбезпеки, ідеологічне протиборство між націоналістами й комуністами, участь колишніх повстанців у розвалі системи ГУЛАГу й «останніх із могікан», які продовжували боротьбу навіть у 1960-х рр.

У одному з районів Сумщини відкрили виставку про УПА та ОУН

Ця виставка є спільним проектом Українського інституту національної пам’яті, Центру досліджень визвольного руху, Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» та Галузевого державного архіву Служби безпеки України.

Унікальні фотографії, розсекречені документи, мапи та інфографіка передають атмосферу безкомпромісної боротьби українських націоналістів за створення Української держави.

Коментувати

24 травня 2019
23 травня 2019
22 травня 2019