У Сумах депутати підтримали рішення захистити сумчан від геїв

0

Сьогодні, 28 листопада, на сесії міськради депутати проголосували за рішення «Про звернення Сумської міської ради до Президента України, Кабміну і міністрів, Верховної Ради України та нардепів, Ради національної безпеки і оборони щодо захисту інституції сім’ї в Україні». Його підготувала голова фракції ВО «Свобода» Юлія Левченко.

У Сумах депутати підтримали рішення захистити сумчан від геїв

За таке рішення в Сумах проголосували 28 депутатів. Не голосували п’ятеро. Проти – нуль.

Фото: UA:Суми

У проекті рішення Юлія пропонує вилучити словосполучення “сексуальна орієнтація” та “гендерна ідентичність” із законів і законопроектів України, не допустити одностатеві шлюби, заборонити марші рівності та прайди. І врешті – створити Міністерство у справах сім’ї.

Ось як виглядають вимоги:

Вимоги

Ми писали, що Юлія Левченко минулого разу перенесла розгляд проекту рішення, щоб внести корективи. Зокрема вона хотіла прибрати пункт про припинення спроби ратифікації (затвердження) Конвенції ради Європи про запобігання насильства стосовно жінок і домашньому насильству. Так вона писала у коментарях до посту на Фейсбуці. Але рішення, яке сьогодні прийняли – ідентичне до того, що пропонувалося раніше.

Які саме права людей порушує прийняте рішення розповів Владислав Петров, координатор проекту із захисту прав представників ЛГБТКІ-спільноти УГСПЛ.

По-перше, у проекті є посилання на Загальну декларацію прав людини, але немає посилання на Європейську конвенцію з прав людини. Якщо ми говоримо про Загальну декларацію, то в ній немає ніяких механізмів захисту. Варто зазначити, що ми є членами Ради Європи, тож Європейський Суд з прав людини є джерелом права в Україні. Європейський Суд трактує право на сім’ю, як право на ведення спільного господарства, тобто люди мають спільну власність, оформлюють відносини та стають прозорими перед державою. Я маю підозри, що сумські депутати навмисно обійшли Європейську конвенцію та Європейський Суд, а дали посилання на Загальну декларацію. Окрім цього, в проекті рішення використовують терміни, яких не існує у “Плані дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020”. Наприклад, терміни “транссексуали”, “трансвестити”. Також у проекті рішень є термін “особи з розладами статевої поведінки”. Варто зазначити, що гомосексуальність вилучено з Міжнародного класифікатору хвороб, тож це лише суб’єктивне твердження. До слова, якщо в Україні з’явиться інститут реєстрованого партнерства, то це ніяк не вплине на інститут сім’ї. Сімейний кодекс залишиться таким, як був. Одностатеві пари, як і різностатеві, зможуть зареєструвати стосунки та будуть прозорими перед державою. Вони матимуть право не свідчити проти партнера або отримають доступ до реанімації, якщо там перебуватиме їх партнер. Наразі одностатеві пари такого права не мають. Також зможуть ділити майно або залишати спадок партнеру. Яким чином ці права загрожують народжуваності мені не зрозуміло. На мою думку, це звернення є беззмістовним і не досягає мети, більше того – направлене на звуження прав людини, – говорить Владислав Петров, координатор проекту із захисту прав представників ЛГБТКІ-спільноти Української Гельсінської спілки з прав людини.

Більше про те, чому таке рішення є маніпулятивним та дискримінаційним можна прочитати в нашому тексті “У Сумах депутатка вимагає захистити сумчан від геїв. Пояснюємо, чому це порушує права людей“.

До слова, це не перше звернення депутатів у Сумах, яке спрямоване проти ЛГБТ. У квітні вони просили Кабмін та Верховну Раду захистити “традиційні сімейні цінності” в Україні та вилучити з Трудового кодексу та інших документів чи проектів законів будь-яке згадування про “сексуальну орієнтацію” та “ґендерну ідентичність”.

Більше того, Суми – не єдине місто в Україні, де депутати подають звернення щодо захисту містян від ЛГБТ+ спільноти. Наприклад, полтавська міськрада просить заборонити “гей-паради”, Івано-Франківська міськрада вимагає заборонити Прайди та вилучити “сексуальну орієнтацію”, а Чернівецькі депутати попросили парламентарів заборонити “девіантну поведінку”.

Коментувати
25 вересня 2020
24 вересня 2020
23 вересня 2020
22 вересня 2020
21 вересня 2020