У Сумах для дівчат створили безкоштовні курси самооборони

1

“Обізнана та захищена” – саме так назвали тренінги для жінок у Сумах. Їх організувала патрульна поліція та громадська організація “Ліга сучасних жінок” для того, аби навчити дівчат розрізняти психологічне насильство та вміти протидіяти фізичній силі. 

Курси самооборони поділили на три навчальні блоки: інтерактивні заняття з психологами, практичні вправи з патрульними поліцейськими та домедична допомога. 

Ми поговорили з психологами та патрульними про те, як проходить навчання для сумських студенток і яким буде подальший розвиток нового проєкту в Сумах. 

Ксенія Красовська, старша інспекторка зі зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції Сумської області 

Ксенія Красовська

Загалом, проєкт розрахований на чотири заняття із самооборони, три тренінги з психологинями та одне заняття з домедичної допомоги. Завершальний етап – вручення сертифікатів. 

Заняття почалися 10 лютого та триватимуть до початку березня. Термін невеликий, але ми намагаємося за цей час дати максимум навичок та інформації.

Ми набрали групу з двадцяти дівчат. Усі вони – студентки сумських університетів і професійно-технічних училищ. 

Ідея проєкту проста – у якийсь момент ми зрозуміли, що жінки не знають, як себе захистити. І важливо було підійти до цієї проблеми комплексно – не просто навчити їх прийомам самооборони, а й зробити емоційно сильнішими та стійкішими. Для цього ми залучили психологинь, які обговорили з учасницями курсу теми психологічного насильства, страхів тощо. 

У майбутньому ми плануємо написати проєкт і подати його на грантове фінансування. З весни ми хочемо запустити повноцінні курси для сумчанок різного віку. 

Віталій Ткаченко, інструктор з особистої безпеки Управління патрульної поліції в Сумській області

Віталій Ткаченко

Найкращий бій – той, якого не сталося. Тож важливо убезпечувати себе від ризикованих ситуацій. 

Але, у критичних моментах, якщо напад все ж відбувся, потрібно зберігати спокій, тримати себе в руках і дати той опір, якого кривдник не очікуватиме.

Ми не вчимо нападати. Ми вчимо захищатися. Прийоми, які ми показуємо дівчатам, направлені на вивільнення від обхватів і прихватів. За статистикою, найбільше люди потерпають від того, що на вулиці їх хапають за одяг, тулуб, шию тощо. Потрібно вміти правильно вийти з ситуації. Якщо ми показуємо техніку ударів, то лише для того, щоб жінка могла довести прийом до кінця та витратила найменше сили й енергії. 

Віталій Ткаченко

У Сумах для дівчат створили безкоштовні курси самооборони

Також ми розповідаємо про больові точки, які є на тілі людини. Якщо на них натиснути, то кривдник відчує біль, відволічеться чи послабить хватку. Ці знання є дуже важливими, адже рятують у непердбачуваних ситуаціях.

Звичайно, чотирьох занять з самооборони недостатньо. Але, це основні навички. Дівчатам потрібно буде відпрацьовувати їх вдома і тоді вони точно дадуть результат.

У Сумах для дівчат створили безкоштовні курси самооборони

У Сумах для дівчат створили безкоштовні курси самооборони

Ольга Хоружа та Анна Крамар, психологині курсу самооборони для дівчат

Ольга Хоружа

Анна Крамар

Ольга Хоружа: Дівчата обрали теми самостійно. На першому заняття ми познайомилися та обговорили їх запити в психології. Дізнавшись, що їх цікавить і чого б вони хотіли навчитися, ми сформували майбутні навчання. Звичайно, було багато питань про самооцінку, впевненість у собі, вмінні казати “ні” тощо. 

На першому занятті ми обговорили види насильства, “перші дзвіночки”, на які варто звертати увагу. Усе відбувалося в інтерактивному форматі. 

Наступні заняття – про стратегії виходу з конфліктів та управління емоціями. 

У Сумах для дівчат створили безкоштовні курси самооборони

У Сумах для дівчат створили безкоштовні курси самооборони

Анна Крамар: Нам важливо було дослідити досвід дівчат і їх уявлення про жінку, котра може себе захистити: якими навичками вона володіє, які має риси характеру тощо. Від цього і потрібно було відштовхуватися.

Звичайно, після кількох занять на курсах самооборони у дівчат не зміниться повністю світогляд. Для цього потрібен час і робота над собою. Але вони отримають базові знання з психології, розширять свій кругозір, зможуть краще виходити з конфліктних ситуацій і використовувати ці стратегії в різних життєвих ситуаціях.

Ольга Хоружа: Теми наших занять, скоріше, змотивують дівчат задуматися про свої потреби. У нас дуже багато людей живуть в насильстві і не розуміють цього. Проєкт “Обізнана та захищена” допоможе досліджувати межі, створювати опори для власного “я” та давати можливості діяти так, як хоче жінка: ставити цілі, шукати мету, рухатися далі, виходити з абьюзивних стосунків. Важливо не лише бути ввічливими, а й відстоювати свої межі та не зраджувати себе. 

Не боятися казати “ні”, тим речам, які дівчина вважає некорисними, яких вона не хоче. Не потрібно знати все з психології, важливо просто бути в здоровому контакті з собою. 

У Сумах для дівчат створили безкоштовні курси самооборони

У Сумах для дівчат створили безкоштовні курси самооборони

У Сумах для дівчат створили безкоштовні курси самооборони

***

До слова, безкоштовні курси самооборони від патрульної поліції діють в різних регіонах України. 

Коментувати
1 Коментар
Вита
• 08:21 | 07 березня 2020

А как записать на курсы

Відповіcти
03 квітня 2020
02 квітня 2020
01 квітня 2020
31 березня 2020
30 березня 2020