У Сумах громадська організація забезпечила лікарським оглядом засуджених, які мають ВІЛ

0

Громадська організація “Клуб “Шанс” забезпечила лікарським оглядом засуджених, які мають ВІЛ, у пенітенціарних установах Сум.

У Сумах громадська організація забезпечила лікарським оглядом засуджених, які мають ВІЛ

У Сумській виправній колонії (№116) та Сумському слідчому ізоляторі з квітня та травня немає штатних лікарів-інфекціоністів. Через відсутність вузькопрофільних спеціалістів і карантинні обмеження, засуджені та ув’язнені, які мають ВІЛ чи вірусні гепатити, не отримують спеціалізовану допомогу та консультації в установах. 

Протягом цього часу керівництво філії “Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України” намагається знайти фахівців для роботі в медичних частинах при цих установах. 

За будь-яких обставин, ВІЛ-позитивні засуджені не повинні залишатися без планових оглядів лікарями-інфекціоністами. Тим паче, в умовах пандемії COVID-19. Ми, як сервісна організація, не можемо допустити, щоб наші клієнти залишалися без медичної допомоги. Адже розуміємо, що лікування ВІЛ — пожиттєвий процес, і він потребує супровід медиків, коригування прийому препаратів, здачу додаткових аналізів тощо, — говорить Олександр Казнієнко, провідний фахівець із соціальної роботи СОГО “Клуб “Шанс”, регіональний представник ВБО “Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ” у Сумській області. 

Таким чином, громадська організація “Клуб “Шанс” у рамках проєкту “Забезпечення безперервності послуг в сфері протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу на етапі переходу на державне фінансування в Сумській області” за підтримки БО «100% життя» залучила до надання консультаційних послуг клієнтам проекту лікарку-інфекціоніста вищої кваліфікаційної категорії, завідувачку відділенням профілактики і боротьби зі СНІДом  КНП СОР “Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань” Олену Панченко. З нею уклали договір на надання консультацій для засуджених і проведення лікарського огляду.

Під час візиту я зустрілася з ВІЛ-позитивними засудженими та ув’язненими, які отримують антиретровірусну терапію (АРТ). Ми обговорили їх схеми лікування, назначили здачу додаткових аналізів, прослідкували реакцію на терапію та чи немає побічних ефектів від медикаментів. З тими засудженими та ув’язненими, які ще не приймають АРТ, але мають ВІЛ, ми провели консультації стосовно формування прихильності до початку чи відновлення лікування, пояснили важливість терапії та її вплив на організм. У цілому, не зважаючи на те, що певний час в установах не було лікарів-інфекціоністів, жоден із ВІЛ-позитивних не перервав прийом медикаментів. Забезпеченість ліками в СІЗО та колонії також на досить високому рівні, — говорить Олена Панченко. 

Наразі у Сумській виправній колонії (№116) дев’ять ВІЛ-позитивних засуджених, з яких семеро успішно лікуються та вже мають невизначальне вірусне навантаження. У Сумському слідчому ізоляторі — 25 ВІЛ-позитивних засуджених. З них більшість приймає антиретровірусну терапію.

Консультування та супровід ВІЛ-позитивних ув’язнених та засуджених СОГО “Клуб “Шанс” здійснює в рамках програмних компонентів “06M. Формування прихильності до антиретровірусного лікування та психологічна підтримка ВІЛ-позитивних ув’язнених” та “07M.Забезпечення безперервності лікування ВІЛ-інфекції у осіб, які звільняються з місць позбавлення волі” проекту за підтримки БО “100 відсотків життя”.

Коментувати
03 серпня 2020
31 липня 2020
30 липня 2020
29 липня 2020
28 липня 2020