У Сумах ліквідатори аварії на ЧАЕС вимагають підвищення пенсій

0

На сесію міськради прийшли ліквідатори аварії на ЧАЕС і ті, хто постраждав унаслідок цієї трагедії. Сумчани, які рятували світ від радіоактивної загрози, просять гідних пенсій. Навіть підготували відповідний проект рішення.

У Сумах ліквідатори аварії на ЧАЕС вимагають гідних зарплат

У Сумах ліквідатори аварії на ЧАЕС вимагають гідних зарплат

У всьому світі вшановують подвиг ліквідаторів, які ціною власного здоров’я, а дехто – навіть життя, врятували Україну та інші держави від радіаційної чуми. Водночас, нині “чорнобильське питання” іде з порушенням законодавства і Конституції. Особам з інвалідністю, які ліквідовували аварію на ЧАЕС, з 2006 року не перераховувалась, не збільшувалась, не індексувалась пенсія. З 2011 року виплати чорнобильцям почали обчислювати за іншим алгоритмом, що призвело до їх зменшення. У листопаді минулого року пенсії збільшили ліквідаторам аварії, але не всім, а тільки тим, хто перебував на строковій військовій службі. Така практика дискримінує інших ліквідаторів, –  наголосила голова Сумської міської громадської організації «Чорнобиль Суми» Лідія Самко.

Відтак, вирішили направити звернення до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з питань пенсійного забезпечення осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

Депутати міськради підтримали цей проект рішення. “За” проголосували 27 міських депутатів.

Щоправда, навіть таке рішення обранцям вдалося ухвалити лише з другої спроби.

Нагадаємо, напередодні сесії міськради люди влаштували мітинг на Площі Незалежності. На акції ліквідатори вимагали гідного пенсійного забезпечення.

До слова, у міському бюджеті передбачено одноразову матеріальну допомогу на придбання лікарських засобів у розмірі 1 тисячі гривень для ліквідаторів аварії І категорії. Для цього у сумській казні вже зарезервували понад 670 тисяч гривень і такі кошти жителі обласного центтру вже отримують.

Коментувати

15 січня 2019