У Сумах медійників протестували на ВІЛ

0

Сьогодні, 29 листопада, у Сумському прес-клубі журналістам обласного центру провели безкоштовне тестування на ВІЛ-інфекцію. Після тестування відбувся брифінг, на якому обговорили ситуацію з ВІЛ в регіоні, розказали, де можна пройти тестування в Сумах і як зробити скринінг на ВІЛ за допомогою смартфону.

У Сумах медійників протестували на ВІЛ

Захід організувала громадська організація «Клуб «Шанс» спільно з КНП СОР «Обласний центр соціально-небезпечних захворювань» та відділом охорони здоров’я Сумської міської ради до Міжнародного Дня боротьби з ВІЛ/СНІДом. Цю дату  традиційно відзначають 1 грудня.

Сьогодні тестувала журналістів Яна Дейнека, яка представляє «Клуб «Шанс» і БО БФ «Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю». Для роботи використовували швидкі тести, що показують результат вже через 15 хвилин.

У Сумах медійників протестували на ВІЛ

У Сумах медійників протестували на ВІЛ

За останні роки громадські організації провели колосальну роботу в напрямку профілактики ВІЛ-інфекції. Є реальні цифри та факти, які підтверджують, що філософія зменшення шкоди працює та рятує життя. На сьогодні, ВІЛ-інфекція – це питання не лише груп ризику, а й всіх верств населення. Статистика свідчить, що наразі найпоширенішим шляхом передачі ВІЛ є статевий. Ми закликаємо населення звертатися до своїх сімейних лікарів і просити їх зробити тест на ВІЛ. Це повністю безкоштовно та швидко, – говорить Андрій Букін, виконавчий директор громадської організації “Клуб “Шанс”.

У Сумах медійників протестували на ВІЛ

Окрім цього, Андрій Букін презентував легкий і доступний спосіб самостійно пройти скринінг на ВІЛ. Достатньо лише завантажити на смартфон додаток HIVtest, який розробила БО «100% ЖИТТЯ» і, будучи відвертим із самим собою та не вдаючись до сторонньої допомоги, зробити перший крок до знання свого статусу.

У Сумах медійників протестували на ВІЛ

У свою чергу, заступник міського голови Максим Галицький розповів, де сумчани можуть стаціонарно пройти тестування на ВІЛ.

Згідно наказу МОЗ №504 “Про затвердження порядку надання первинної медичної допомоги” до переліку лабораторних досліджень, які здійснюються на первинній ланці, віднесено тестування на ВІЛ. Наразі  визначено 25 показань, коли сімейний лікар може запропонувати пацієнту пройти такий тест. Наприклад, під час вагітності, при кандидозах, оперативних лікуваннях тощо. Але пацієнти також можуть самостійно попросити про цю послугу, – говорить Максим Галицький.

У Сумах медійників протестували на ВІЛ

Про лікування ВІЛ-інфекції розповів Тарас Злиденний, директор КНП СОР “Обласний клінічний медичний центр соціально-небезпечних захворювань”.

У Сумах медійників протестували на ВІЛ

Наразі в Сумській області на обліку перебуває майже 1680 людей, які мають ВІЛ-інфекцію. З них 29 – це діти. Окрім цього, на Сумщині зареєстровано 517 хворих на СНІД. найбільший показник захворюваності у Кролевецькому, Роменському, Шосткинському, Конотопському районах і в Сумах. Домінуючим шляхом передачі є статевий, це – 82%. Проте, за дев’ять місяців 2019 року у області зареєстровано зменшення захворюваності на 20 випадків ніж минулого року. Щодо лікування ВІЛ-інфекції, то в Україні воно повністю безкоштовне, усі медикаменти є в наявності. Саме антиретровірусна терапія дозволяє людям з ВІЛ жити повноцінним життям. Тому, не потрібно боятися, а потрібно звертатися за допомогою до фахівців, – зазначає Тарас Злиденний.

Загалом, сьогодні на заході вдалося протестувати близько десяти журналістів і операторів з різних засобів масової інформації Сум.

У Сумах медійників протестували на ВІЛ

У Сумах медійників протестували на ВІЛ

У Сумах медійників протестували на ВІЛ

Довідково: Україна посідає одне з перших місць серед країн Східної Європи за поширеністю ВІЛ-інфекції. За підрахунками Центру громадського здоров’я сьогодні в країні проживають приблизно 200 тисяч ВІЛ-інфікованих людей. Кожен другий з них ще не знає про свій статус. Більш як половину нових випадків ВІЛ виявляють на 3-й чи 4-й клінічних стадіях, коли зупинити прогрес хвороби майже неможливо. Вчасне тестування може змінити цю статистику.

Коментувати
06 грудня 2019
05 грудня 2019