У Сумах можна буде побачити повне місячне затемнення

0

Основними подіями липня є велике протистояння Марса і повне затемнення Місяця. Обидва астрономічні явища відбудуться 27 липня. Про це пише сайт АСТРОСУМИ.  

У Сумах можна буде побачити повне місячне затемнення. Фото: сайт АСТРОСУМИ

27 липня можна буде спостерігати повне місячне затемнення. Місяць у місті Суми зійде о 20:23 за Київським часом, коли він вже буде частково знаходитись у напівтіні нашої планети. У цей період затемнення вигляд Місяця мало відрізняється від звичайного, але за допомогою фотокамер чи близько до часткової фази затемнення можна побачити деяку різницю в яскравості поверхні. Для тієї частини поверхні Місяця, яка знаходиться у напівтіні, наша планета лише частково закриває Сонце.

Часткова фаза затемнення почнеться 21:24. З цього часу південно-східна (нижня ліва) частина диску Місяця буде поступово входити у тінь нашої планети. Для тієї частини поверхні Місяця, яка знаходиться у тіні, наша планета повністю закриває Сонце.

Місяць повністю увійде у тінь о 22:30 і буде знаходитись у тіні до 00:13. Пік повної фази затемнення очікується о 23:21. Не зважаючи на те, що на Місяць не буде попадати пряме сонячне світло, його все ж таки буде видно, але його яскравість значно зменшиться. В період повної фази затемнення завдяки заломленню світла в щільній атмосфері нашої планети, сонячні промені огинають її і незначною мірою освітлюють поверхню Місяця. А оскільки червоне світло заломлюється слабше, ніж блакитне, Місяць освітлюється переважно червоним, що пояснює його колір.

О 01:19 Місяць повністю вийде із тіні і буде знаходитись у напівтіні, а о 02:28 затемнення завершиться.

Схід Місяця: 20:23
Початок часткового затемнення: 21:24
Початок повного затемнення: 22:30
Найбільша фаза повного затемнення: 23:21
Завершення повного затемнення: 00:13
Завершення часткового затемнення: 01:19
Вихід із напівтіні: 02:28

Наступне повне місячне затемнення очікується в 2019 році. Спостереження місячного затемнення допомагають уявити добовий рух Місяця із заходу на схід, оскільки вже протягом годин можна побачити, як значно змінюється його положення серед зірок. Місячне затемнення співпадає з повнею, оскільки саме коли Місяць знаходиться у протилежному відносно спостерігача напрямку, ніж Сонце, можливе входження в тінь нашої планети.

Коментувати
19 червня 2020
18 червня 2020
17 червня 2020
16 червня 2020
15 червня 2020