У Сумах обговорили перебіг впровадження медичної реформи

0

Сьогодні, 7 серпня,  у Сумах обговорили перебіг впровадження медичної реформи. Зокрема увагу зосередили на двох Центрах первинної медико-санітарної допомоги та підписній кампанії.

У Сумах обговорили перебіг впровадження медичної реформи

Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» уже сформоване у повному обсязі. Станом на ранок там укладено 25 456 декларацій. Стосовно комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2» – у липні було призначено керівника, Центр отримав ліцензію на провадження медичної практики. Уже першого серпня до закладу перевели лікарів первинної ланки з Сумської міської дитячої клінічної лікарні Св. Зінаїди, Сумських міських клінічних лікарень №1 і №5 та розпочали процес укладання декларацій з пацієнтами. На сьогодні в другому Центрі укладено 1632 декларацій, – повідомляє заступник міського голови Максим Галицький.

Загалом у Сумах укладено 27 088 декларацій, що становить більше 10% населення обласного центру.

Загалом, процес автономізації медичних установ первинної ланки медичної допомоги завершено. До Національної служби здоров’я України вже передали пакет документів для укладання договорів на надання медичних послуг населенню. Наразі ці документи вже перевірено, недоліків у них не виявлено, очікуються повідомлення про намір укласти договори.

У Сумах обговорили перебіг впровадження медичної реформи

Другому Центру первинної медико-санітарної допомоги довелося провести велику роботу, щоб вступити в другу хвилю укладання договорів з НСЗУ. На сьогодні, у Центрі зареєстровано 95 лікарів і шість амбулаторій. Ми продовжуємо проводити роботу по формуванню штату, укладанню договорів з постачальниками робіт і послуг, проводимо санітарно-просвітницьку роботу. Окрім цього, ми працюємо над сайтом, де сумчани зможуть ознайомитися зі списком лікарів, – говорить Ганна Івженко, директор ЦПМСД №2.

До другого Центру первинної медико-санітарної допомоги увійшли шість амбулаторій, в яких обслуговуватимуться близько 135 796 осіб. Це відділення за адресами: Доватора, 42, Івана Сірка, 31/1 та дитяча поліклініка на вулиці Івана Сірка, 3, Паркова, 1, Марко Вовчок, 2 та на вулиці Привокзальній, 3/А.

Перший Центр розпочав процедуру укладання декларацій з 2 квітня. Наразі, близько п’ятої частини населення, яке закріплено за Центром, охоплено підписанням декларацій. Уже за кілька днів розпочнеться підписання декларацій з мешканцями села Нижнє Піщане, – говорить Володимир Котков, директор ЦПМСД №1.

До слова, на придбання комп’ютерної техніки, програмного забезпечення та оснащення первинної ланки відповідно до табелю оснащення виділили 6,5 мільйони гривень. Наразі тривають тендерні процедури щодо закупівель необхідного обладнання.

Коментувати

19 квітня 2019
18 квітня 2019
17 квітня 2019
16 квітня 2019