У Сумах обговорили розвиток системи громадського здоров’я

0

Сьогодні, 8 лютого, у Сумах пройшло засідання робочої групи з питань розвитку системи громадського здоров’я. Загалом, на зустрічі обговорили питання створення комунального некомерційного підприємства “Сумський обласний центр громадського здоров’я” та стан виконання заходів з розбудови системи громадського здоров’я в Сумській області.

У Сумах обговорили розвиток системи громадського здоров’я

Ще минулого року Сумщина увійшла в список шести регіонів України, в яких запустили пілотний проект відпрацювання механізму розбудови системи громадського здоров’я у рамках реалізації проекту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією.

Тоді ж розробили і проект “Обласної програми розбудови системи громадського здоров’я в Сумській області на 2018-2020 роки”. У травні, під час круглого столу, на який зібралися представники влади, громади та галузі охорони здоров’я, прийняли рішення продовжити роботу над проектом програми та працювати над вирішенням питання щодо створення комунального некомерційного підприємства “Сумський обласний центр громадського здоров’я”.

У Сумах обговорили розвиток системи громадського здоров’я

Успішна реалізація реформи громадського здоров’я є одним з пріоритетів Сумщини та повинна спиратися на інтереси населення. Кардинальні зміни мають на меті переорієнтацію від політики лікування захворювання, до політики профілактики, зміцнення та збереження здоров’я. Перспективою щодо подальшого розвитку громадського здоров’я в Сумській області є створення комунального некомерційного підприємства “Сумський обласний центр громадського здоров’я” з затвердженням достатньої кількості штатних одиниць, – говорить Дмитро Живицький, керівник апарату Сумської ОДА.

У листопаді минулого року Міністерство охорони здоров’я України затвердило Примірний статут та структуру центрів громадського здоров’я.

За минулий рік ми виконали всі програмні показники, підготували нормативну базу, провели тренінги, було прийнято розпорядження, яким затвердили стратегічний план розвитку системи громадського здоров’я. У листопаді ми отримали наказ МОЗу. Якщо подивитися на примірну структуру ЦГЗ, то вона має 30 структурних підрозділів. І більше 80% функцій, які має виконувати ДУ “Сумський обласний центр громадського здоров’я”, співпадають з функціями ДУ “Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України”. Окрім цього, статут прописаний як для комунального некомерційного підприємства, – говорить Лариса Панасенко, виконуюча обов’язки директора ДУ “Сумський обласний центр громадського здоров’я”.

У Сумах обговорили розвиток системи громадського здоров’я

Потрібно створювати комунальне некомерційне підприємство на базі лабораторного центру, адже у цих двох структурах співпадають 80% функцій. Проте, наразі немає нормативної бази, а МОЗ ще не визначилося, коли вирішать питання лабораторних центрів. Попри це, однозначно потрібно залучати працівників лабораторних центрів до керівництва і роботи в новій КНП, – говорить Сергій Бутенко, начальник управління охорони здоров’я Сумської ОДА,

Окрім цього, на засіданні робочої групи підняли питання підготовки проекту Обласної програми розбудови системи громадського здоров’я в Сумській області на 2019-2020 роки.

Сумська область на рік раніше всіх інших регіонів України почала порушувати питання, які сьогодні є вкрай важливими для всієї України. Наразі так склалося, що в країні близько трьох років немає Програми по туберкульозу, також закінчилася державна Програма по ВІЛ/СНІДу. І ми вже зауважували, що Програма громадського здоров’я має поєднати всі ці документи в собі. Важливо внести в неї ті заходи, які будуть дійсно фінансуватися та підтримуватися, – говорить Олексій Загребельний, член Комітету з програмних питань Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Загалом, на засіданні робочої групи вирішили винести рішення про створення комунального некомерційного підприємства на найближчу сесію та продовжити роботу над проектом Обласної програми розбудови системи громадського здоров’я в області.

Коментувати

16 серпня 2019
15 серпня 2019
14 серпня 2019