У Сумах перевірили якість води

0

У Сумах визначили якість води. Результати перевірки очільник “Міськводоканалу” повідомив під час чергової апаратної наради в міськраді.

У Сумах перевірили якість води

У Сумах перевірили якість води

За словами директора КП “Міськводоканал” джерелом водопостачання в місті Суми є артезіанська вода, яка добувається із глибоководних свердловин і надійно захищена від біологічного, хімічного і радіаційного забруднення.

Ворда з підзмених джерел є екологічно чистою і не потребує додаткової очистки перед подачею до споживачів. Виробничий контроль безпечності та якості води здійснюється в місцях водозаборів перед надходженням у водопровідну мережу та у розподільчій мережі вимірювальною хіміко-бактеріологічною лабораторією КП “Міськводоканал” СМР згідно із робочю програмою, що погоджена Держпродспоживслужбою у м. Суми, – розповів Анатолій Сагач.

Контроль безпечності та якості питної води виконується за мікробіологічними, органолептичними, фізико-хімічними і санітарно-токсикологічними показниками.

Щодня проводиться скорочений виробничий контроль перед надходженням у водопровідну мережу (з насосів ІІ підйому водозаборів) та в розподільчий мережі за бактеріологічними та органолептичними показниками, а також по залізу загальному. За рік відбирається 365 проб з кожного насоса ІІ підйому кожного водозабору (Лепехівського, Ново-Оболонського, Пришибського, Токарівського, Лучанського та Тополянського), – констатував керівник КП “Міськводоканал”.

Один раз на 10 днів проводиться скорочений періодичний контроль перед надходженням у водопровідну мережу з визначенням бактеріологічних, органолептичних показників, заліза загального, амонію, водневого показника, сухого залишку, перманганатної окислюваності, фторидів. За рік беруть 36 таких проб з кожного робочого насоса.

Повний хімічний аналіз артезіанських свердловин та резервуарів чистої води проводиться навесні 1 раз на рік.

Двічі в рік у осінньо-весняний період проводиться повний хімічний аналіз перед надходженням у водопровідну мережу – насоси ІІ підйому водозаборів.

Станом на 24 квітня 2018 року було відібрано 710 проб питної вод перед подачею в мережу та здійснено більше 2 тисяч аналізів на бактеріологічні показники. Вода повністю відповідає вимогам. За санітарно-хімічними показниками безпечності води лише 5 проб із усіх відібраних не відповідали нормативам: вміст заліза, забарвленості та каламутності, – резюмував директор комунального підприємства.

Якщо після перевірки води на безпечність отримано негативні показники, то водоканалівці здійснюють промивку внутрішніх мереж, потім проводять повторний аналіз.

Також підприємство розробило комплекс заходів на 2015-2020 роки, які сприятимуть покращенню якості води.

У 2017 році завершено будівництво нової глибоководної свердловини на Пришибському водозаборі. Також розроблено проектну документацію на будівництво свердловини на Лепехівському водозаборі. До 2020 року плануємо розробити проектно-кошторисну документацію на спорудження свердловин на Ново-Оболонському, Лучанському та Тополянському водозаборах, –  повідомив Анатолій Сагач.

Крім того, до 2020 року планують закільцювати Токарівський і Пришибський водозабори, що дозволить значно покращити якість питної води.

Коментувати
12 квітня 2021
09 квітня 2021
08 квітня 2021
07 квітня 2021