У Сумах поліція, влада та громада відвідали кабінет ЗПТ обласного наркодиспансеру

0

Сьогодні, 31 травня, сумська поліція, місцева влада та представники громадськості відвідали кабінет замісної підтримувальної терапії Сумського обласного наркодиспансеру. Цей візит відбувся в рамках впровадження нових підходів роботи з наркозалежними. Під час зустрічі обговорили шляхи співпраці задля вирішення проблеми опіоїдної залежності та ознайомилися з досвідом програми замісної підтримувальної терапії в області.

У Сумах поліція, влада та громада відвідали кабінет ЗПТ обласного наркодиспансеру

Наркозалежність – це хронічне, а за відсутності лікування – смертельне захворювання. На території Україні близько 15 років тому ввели програму замісної підтримувальної терапії – форми медикаментозного лікування людей, які страждають від опіоїдної залежності.

На Сумщині така програма працює вже 10 років і реалізується у вісьмох кабінетах ЗПТ у Шостці, Середина Буді, Лебедині, Бурині, Кролевці, Охтирці, Конотопі, Ромнах і Сумах. Загалом пацієнтами ЗПТ є близько 500 людей.  

У Сумах поліція, влада та громада відвідали кабінет ЗПТ обласного наркодиспансеру

Аби щоденно забезпечувати себе наркотиками, людині з опіоїдною залежністю потрібно близько 500-1000 гривень. Якщо цю суму помножити на 31 день, то вона виростає у цілі тисячі. У пошуках коштів на наркотики людина почне красти, грабувати, вбивати. У свою чергу, якщо у неї буде доступ до медикаментозного лікування, то потреба у вуличних наркотиках зникне, як і питання постійного пошуку коштів. Програма ЗПТ направлена на зниження шкоди та ризиків від вживання вуличних наркотиків, і, зокрема, на лікування, – говорить Тарас Злиденний, головний лікар Сумського обласного наркологічного диспансера.

Загалом, у кабінетах ЗПТ працюють з двома видами лікувальних препаратів, які видають хворим на опіоїдну залежність: бупренофіном і метадоном. Їх область отримує через державні закупівлі – МОЗ виділяє на це кошти та закуповує препарати.

У Сумах поліція, влада та громада відвідали кабінет ЗПТ обласного наркодиспансеру

У Сумах поліція, влада та громада відвідали кабінет ЗПТ обласного наркодиспансеру

У свою чергу поліція, яка виконує правоохоронну функцію, повинна чітко розуміти потреби пацієнтів ЗПТ та специфіку роботи з ними. Саме поліція має бути зацікавлена в програмі замісної підтримувальної терапії, адже однією з переваг її впровадження є зниження рівня криміногенності у суспільстві.

Програма замісної підтримувальної терапії надзвичайно важлива для громади Сум і суспільства загалом. Хворі на опіоїдну залежність, які є пацієнтами ЗПТ отримують реальну можливість не вдаватися до кримінальних чи адміністративних правопорушень, відтак не потрапити до правоохоронних органів. По-суті, ці люди отримують шанс на нормальне життя в суспільстві, можуть реалізувати себе, соціалізуватися, знайти роботу та створити сім’ю, – говорить Руслан Рідченко, старший інспектор превентивної діяльності Сумського відділу поліції.

У Сумах поліція, влада та громада відвідали кабінет ЗПТ обласного наркодиспансеру

Загалом, у кабінеті ЗПТ працюють два лікарі, фельдшер, медсестри та соціальні працівники громадської організації “Клуб “Шанс”.

Кожна проблема має комплексний, системний характер. Для її повноцінного  вирішення потрібна стовідсоткова співпраця та взаємодія. Різні установи повинні згуртувати свої сили: громадські організації, міська рада, медичні установи Сум, місцеві представники поліції Головного управління та патрульних. Лише за такої умови можливе вирішення проблеми. Однозначно, що замісна підтримувальна терапія – ефективний метод, який дозволяє наркозалежним ресоціалізуватися, максимально адаптуватися до життя в суспілсьтві та зменшити шкоду від вживання наркотиків, – говорить заступник міського голови Максим Галицький.

Нагадаємо, програма ЗПТ працює у більше ніж 100 країнах світу: Південній Америці, майже у всіх країнах Європи, Азії та Африки. Єдина держава, яка не впроваджує програму ЗПТ – Російська Федерація.

Загалом на обліку в Сумській області стоїть близько 1200 наркозалежних.

Коментувати
08 серпня 2022
05 серпня 2022
04 серпня 2022
03 серпня 2022
02 серпня 2022
01 серпня 2022
29 липня 2022
28 липня 2022
27 липня 2022
26 липня 2022