У Сумах представників влади тестували на ВІЛ-інфекцію

0

Сьогодні, 29 листопада, у Сумах пройшла спільна акція громадської організації “Клуб “Шанс”, КНП СОР “Обласний центр соціально-небезпечних захворювань” і відділу охорони здоров’я Сумської міської ради.

Соціальні працівники “Клубу “Шанс” і медики відділення профілактики та боротьби зі СНІДом Обласного центру соціально-небезпечних захворювань тестували на ВІЛ всіх охочих у адміністративній будівлі міської, обласної ради та обласної державної адміністрації.

У Сумах представників влади тестували на ВІЛ-інфекцію

У Сумах представників влади тестували на ВІЛ-інфекцію

Для роботи використовували швидкі тести, які показують результат вже через 15 хвилин.

Сьогоднішня акція присвячена Всесвітньому дню боротьби з ВІЛ/СНІДом. І ми наголошуємо, що вчасне виявлення ВІЛ-інфекції дозволяє ефективніше лікувати це захворювання. Якщо хтось думає, що ВІЛ стосується лише груп ризику, то це неправильно. Адже, ми всі живемо в соціумі та не можемо бути застрахованими від тих відсотків випадків, коли зараження відбувається через стоматологічні кабінети, салони краси тощо. Кожен зобов’язаний дбати про своє здоров’я та вчасно проходити тестування, – говорить заступник міського голови Максим Галицький.

Під час акції заступник міського голови Максим Галицький розповів, де в Сумах можна пройти тест на ВІЛ. Зокрема, таку послугу сумчани можуть отримати у свого сімейного лікаря. Це повністю безкоштовно.

У Сумах представників влади тестували на ВІЛ-інфекцію

Наразі в Сумській області на обліку перебуває майже 1700 людей, які мають ВІЛ-інфекцію. З них 29 – це діти. Окрім цього, на Сумщині зареєстровано 517 хворих на СНІД. Домінуючим шляхом передачі є статевий, це – 80%. Поширення ВІЛ-інфекції часто зустрічається і у споживачів ін’єкційних наркотиків, але завдяки програмам зменшення шкоди такі випадки стають рідшими”, – говорить заступниця з питань ВІЛ-інфекції головного лікаря КНП СОР “Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань”.

За її словами, антиретровірусну терапію приймають 1100 людей, які живуть з ВІЛ.

У Сумах представників влади тестували на ВІЛ-інфекцію

Сьогодні тест на ВІЛ пройшла Тетяна Головко, заступниця голови Сумської обласної ради.

У Сумах представників влади тестували на ВІЛ-інфекцію

Тестування на ВІЛ займає 15 хвилин часу, але це, у першу чергу, – безпека здоров’я та показник цивілізованості суспільства. Кожного року ми робимо флюорографію, здаємо аналізи, тож не повинні забувати і про тест на ВІЛ-інфекцію. Увесь світ сьогодні стоїть на захисті від небезпечних хвороб, і кожен з нас має відчувати себе частиною цього світу.

Під час акції протестувався на ВІЛ-інфекцію і міський голова Олександр Лисенко.

У Сумах представників влади тестували на ВІЛ-інфекцію

На першому місці має бути профілактика захворювання, далі – лікування та реабілітація. Основне та найголовніше – вчасно встановити діагноз. ВІЛ-інфекція – річ, яку складно самодіагностувати. Тому, якщо є така процедура, як тестування, якщо воно безкоштовне та доступне – його обо’вязково потрібно пройти. Сьогодні я тестувався вперше, це повністю безболісно та швидко.

Загалом, за дві години, соціальним працівникам і медикам вдалося протестувати близько 70 людей.

Коментувати
07 серпня 2020
06 серпня 2020
05 серпня 2020
04 серпня 2020
03 серпня 2020