У Сумах презентували експозицію великодніх арт-об’єктів

0

У Конгрес-центрі СумДУ відкрилася виставка «Писанковий всесвіт». Цей захід є невід’ємною складовою Всеукраїнського фестивалю писанок, що проходить вже восьмий рік поспіль в рамках міжнародного етнокультурного проекту Folk Ukraine, – пише Інформаційний портал СМР. 

Фото smr.gov.ua

Фото smr.gov.ua

На виставці можна побачити близько шести сотень різноманітних писанок. Понад 300 юних сумчан долучилися до написання писанок, дотримуючись давніх традицій українського розпису, і до створення колекції малюнків і витинанок на великодню тематику.

Фото smr.gov.ua

Фото smr.gov.ua

Чудові писанкові колекції підготували учні та викладачі дитячої художньої школи ім. Лисенка, вихованці та педагоги народної студії образотворчого мистецтва «Країна мистецтва» Палацу дітей та юнацтва. Вихованці та педагоги-наставники продемонстрували відвідувачам різноманітні технології оздоблення великодніх писанок, виготовлення хатніх оберегів та розповіли про символіку цього виду мистецтва.

Писанка – це символ України, національне культурне надбання, яке відображає історію, звичаї та традиції українського народу, а також нерозривну єдність з попередніми поколіннями. Ми ставимо собі за мету розвиток та поширення писанкарства, як художнього явища і культурного феномену українського народу, виховання у дітей та молоді поваги до національної культури та історії, – зазначила начальник відділу культури та туризму ради СМР Наталія Цибульська.

Крім того, усі бажаючі могли долучитися до майстер-класів з писанкарства. Також відбулася творча зустріч з народними майстрами і традиційне засідання Клубу писанкарів.

Фото smr.gov.ua

Фото smr.gov.ua

Фото smr.gov.ua

Фото smr.gov.ua

Сумчани можуть поринути у “Писанковий всесвіт” до 19 квітня. Потім усі експонати направлять до дитячої художньої школи ім. Лисенка та Палацу дітей та юнацтва, де виставка триватиме протягом року.

Коментувати

15 січня 2019