У Сумах презентували електронну систему охорони здоров’я E-Health

0

Сьогодні, 13 жовтня, у Сумському відокремленому підрозділі “Центру розвитку місцевого самоврядування” презентували електронну систему охорони здоров’я E-Health. Про неї сумчанам розказав керівник проектного офісу E-Health Юрій Бугай. 

У тестовому режимі електронна система запрацювала 20 вересня, відтоді лікарі первинної ланки змогли реєструватися в системі та реєструвати декларації своїх пацієнтів. Цей етап розвитку  E-Health дозволить змінити модель фінансування, яка передбачає, що пацієнти будуть підписувати декларації з сімейними лікарями. Електронну систему впроваджують для того, щоб не з’явилися “мертві душі”, – тобто аби лікарі не пішли в реєстратуру і не взяли картку та не переписали інформацію, а держава в свою чергу не зробила по цим даним грошові виплати.

У свою чергу, E- Health дозволить в реальному режимі відслідковувати те, як відбувається приписання пацієнтів до лікарів, та дасть можливість перевіряти й бути впевненим, що дійсно пацієнт захотів підписати саме з цим лікарем декларацію.

Окрім цього, електронна система охорони здоров’я E-Health дасть можливість відмовитися від паперових медичних карток і друкованих довідок, які губляться та забуваються. Лікарі виписуватимуть електронні рецепти, ставитимуть діагноз з урахуванням цілісної картини здоров’я пацієнта, яку можна буде прослідкувати через електронну систему.

У той же час державні органи отримають досуп до прозорої статистики про захворювання і лікування та можливість максимально ефективно перерозподіляти кошти.

До слова, за три місяці відколи почалася реєстрація медичних установ, у системі E-Health зафіксовано 431 медичний заклад, 211 лікарів та 49 пацієнтів. У Сумській області до E-Health приєдналися 30 медзакладів.

У тестовому режимі проект працюватиме до до квітня 2018 року. Упродовж цього періоду реєстрація в E-Health буде добровільною, проте вже з 1 серпня 2018 року оплата послуг лікарів здійснюватиметься згідно з кількістю декларацій, зареєстрованих у системі.

Коментувати

07 грудня 2018