У Сумах презентували соціальний проект “Козина ферма”

0

На Сумщині планують створити козину ферму. Вона має з’явитися за 20 км від обласного центру, на території Білопільського району. Щоправда, точне місце дислокації поки тримають в секреті, озвучать його після того, як отримають земельну ділянку під зведення об’єкту.

Фото selo-exp.com

Володимир Опришко займається виробництвом обладнання для переробки молока, а ще має свою сироварню. Обсяги виготовленої продукції невеликі, десь 100 кілограмів у день, але подібні товари на українських, тим паче, сумських прилавках знайти вкрай важко.

Володимир Опришко - автор проекту "Козина ферма"

Володимир Опришко – автор проекту “Козина ферма”

Козяче молоко недооцінене в нашій країні. Воно корисніше, ніж коров’яче, має бактерицидні властивості. Але така продукція майже відсутня в українських магазинах або здебільшого імпортна, – зауважує Володимир Опришко.

Згідно з проектом, автором якого є Володимир Опришко, на 17 га землі планується будівництво ферми на 1000 голів. Її зведуть за кошти інвесторів. А поруч пропонують зробити таку собі соціальну міні-версію бізнесового об’єкту.

У Сумах презентували соціальний проект "Козина ферма"

У Сумах презентували соціальний проект “Козина ферма”

Невелика козина ферма розрахована на 100 голів. Будемо розводити зааненських кіз – це французька порода, вона високопродуктивна і витривала. Їхнє молоко не має специфічного запаху, – говорить автор проекту.

Нині ж шукають акціонерів будівництва, соціально активних людей. За попередніми розрахунками, втілення цієї ініціативи в життя обійдеться в 6 мільйонів гривень.

Алгоритм схожий на той, який використовували в Івано-Франківську, коли створювали громадський ресторан у форматі Urban Space. Там 100 людей вклали у реалізацію ідеї по 1 тисячі доларів, а 80 % від доходу використовують для впровадження громадських проектів. Нам потрібно приблизно 200 тисяч євро, тобто треба дві сотні людей, які готові вкласти по 1 тисячі євро у цей соціальний проект, – пояснює керівник апарату Сумської ОДА Дмитро Живицький.

Прибуток, за словами Дмитра Живицького, використають на благо жителів Сумщини.

Дмитро Живицький - керівник апарату Сумської ОДА

Дмитро Живицький – керівник апарату Сумської ОДА

За кілька років після запуску ми маємо отримати прибуток. Ці гроші будемо спрямовувати на реалізацію інших розвиткових ініціатив на теренах регіону: організація фестивалів, проведення туристичних чи промоційних заходів, різноманітні навчання. Впровадження соціального проекту “Козина ферма” дозволить консолідувати соціально активних жителів області, налагодити довірливі відносини між ними і в результаті отримати поштовх для розвитку ОТГ регіону та області загалом, – говорить керівник апарату Сумської ОДА.

За словами автора ідеї, проект має окупитися десь за 6 років. 2018-ий передбачає проектну роботу. У 2019-му планують збудувати ферму і завезти тварин, потім – роздій, старт виробництва і вихід на 50% потужності. А вже 2021-му хочуть запуститися повністю і працювати на 100%. Перший прибуток становитиме близько 1, 5 млн гривень.

Фото зі сторінки Сумської сироварні "O'BEREG" у Facebook

Фото зі сторінки Сумської сироварні “O’BEREG” у Facebook

Ферму хочемо зробити сучасною, автоматизованою, де є кормові столи, зведений до мінімуму людський фактор. Буде збудований ангар для постійного утримання кіз. Облаштуємо доїльний зал на 8 голів. Обслуговуватимуть ферму 4 працівники. Плануємо реалізувати молоко на переробку, а також виготовляти кисломолочну продукцію, йогурти і тверді та м’які сири. Цю переробку пропонуємо здійснювати на сироварні O’BEREG та продавати її у фірмових магазинах, – розповідає Володимир Опришко.

Фото зі сторінки Сумської сироварні "O'BEREG" у Facebook

Фото зі сторінки Сумської сироварні “O’BEREG” у Facebook

Фото зі сторінки Сумської сироварні "O'BEREG" у Facebook

Фото зі сторінки Сумської сироварні “O’BEREG” у Facebook

Керівник апарату Сумської облдержадміністрації Дмитро Живицький переконаний, цей проект стане успішним прикладом об’єднання жителів області навколо спільної ідеї, а в майбутньому його зможуть взяти на озброєння інші регіони України.

Коментувати
26 лютого 2021
25 лютого 2021
24 лютого 2021
23 лютого 2021
22 лютого 2021
19 лютого 2021
18 лютого 2021