У Сумах презентували соціальний проект “Козина ферма”

0

На Сумщині планують створити козину ферму. Вона має з’явитися за 20 км від обласного центру, на території Білопільського району. Щоправда, точне місце дислокації поки тримають в секреті, озвучать його після того, як отримають земельну ділянку під зведення об’єкту.

Фото selo-exp.com

Володимир Опришко займається виробництвом обладнання для переробки молока, а ще має свою сироварню. Обсяги виготовленої продукції невеликі, десь 100 кілограмів у день, але подібні товари на українських, тим паче, сумських прилавках знайти вкрай важко.

Володимир Опришко - автор проекту "Козина ферма"

Володимир Опришко – автор проекту “Козина ферма”

Козяче молоко недооцінене в нашій країні. Воно корисніше, ніж коров’яче, має бактерицидні властивості. Але така продукція майже відсутня в українських магазинах або здебільшого імпортна, – зауважує Володимир Опришко.

Згідно з проектом, автором якого є Володимир Опришко, на 17 га землі планується будівництво ферми на 1000 голів. Її зведуть за кошти інвесторів. А поруч пропонують зробити таку собі соціальну міні-версію бізнесового об’єкту.

У Сумах презентували соціальний проект "Козина ферма"

У Сумах презентували соціальний проект “Козина ферма”

Невелика козина ферма розрахована на 100 голів. Будемо розводити зааненських кіз – це французька порода, вона високопродуктивна і витривала. Їхнє молоко не має специфічного запаху, – говорить автор проекту.

Нині ж шукають акціонерів будівництва, соціально активних людей. За попередніми розрахунками, втілення цієї ініціативи в життя обійдеться в 6 мільйонів гривень.

Алгоритм схожий на той, який використовували в Івано-Франківську, коли створювали громадський ресторан у форматі Urban Space. Там 100 людей вклали у реалізацію ідеї по 1 тисячі доларів, а 80 % від доходу використовують для впровадження громадських проектів. Нам потрібно приблизно 200 тисяч євро, тобто треба дві сотні людей, які готові вкласти по 1 тисячі євро у цей соціальний проект, – пояснює керівник апарату Сумської ОДА Дмитро Живицький.

Прибуток, за словами Дмитра Живицького, використають на благо жителів Сумщини.

Дмитро Живицький - керівник апарату Сумської ОДА

Дмитро Живицький – керівник апарату Сумської ОДА

За кілька років після запуску ми маємо отримати прибуток. Ці гроші будемо спрямовувати на реалізацію інших розвиткових ініціатив на теренах регіону: організація фестивалів, проведення туристичних чи промоційних заходів, різноманітні навчання. Впровадження соціального проекту “Козина ферма” дозволить консолідувати соціально активних жителів області, налагодити довірливі відносини між ними і в результаті отримати поштовх для розвитку ОТГ регіону та області загалом, – говорить керівник апарату Сумської ОДА.

За словами автора ідеї, проект має окупитися десь за 6 років. 2018-ий передбачає проектну роботу. У 2019-му планують збудувати ферму і завезти тварин, потім – роздій, старт виробництва і вихід на 50% потужності. А вже 2021-му хочуть запуститися повністю і працювати на 100%. Перший прибуток становитиме близько 1, 5 млн гривень.

Фото зі сторінки Сумської сироварні "O'BEREG" у Facebook

Фото зі сторінки Сумської сироварні “O’BEREG” у Facebook

Ферму хочемо зробити сучасною, автоматизованою, де є кормові столи, зведений до мінімуму людський фактор. Буде збудований ангар для постійного утримання кіз. Облаштуємо доїльний зал на 8 голів. Обслуговуватимуть ферму 4 працівники. Плануємо реалізувати молоко на переробку, а також виготовляти кисломолочну продукцію, йогурти і тверді та м’які сири. Цю переробку пропонуємо здійснювати на сироварні O’BEREG та продавати її у фірмових магазинах, – розповідає Володимир Опришко.

Фото зі сторінки Сумської сироварні "O'BEREG" у Facebook

Фото зі сторінки Сумської сироварні “O’BEREG” у Facebook

Фото зі сторінки Сумської сироварні "O'BEREG" у Facebook

Фото зі сторінки Сумської сироварні “O’BEREG” у Facebook

Керівник апарату Сумської облдержадміністрації Дмитро Живицький переконаний, цей проект стане успішним прикладом об’єднання жителів області навколо спільної ідеї, а в майбутньому його зможуть взяти на озброєння інші регіони України.

Коментувати
19 червня 2020
18 червня 2020
17 червня 2020
16 червня 2020
15 червня 2020