У Сумах презентували світлини з молодіжних програм Європейського Союзу

0

У Сумській міській галереї презентували подорожуючу виставку світлин з проєктів Erasmus+ Молодь та Європейський корпус солідарності. Уже близько місяця знімки подорожують Україною та радують глядачів у різних регіонах. Суми стали третім містом, до якого приїхала фотовиставка.

У Сумах презентували світлини з молодіжних програм ЄС

Світлини зібрали серед українських громадських організацій і молоді, яка брала участь у програмах Європейського Союзу. Серед надрукованих — і фотографії сумчан. Загалом, вдалося зібрати 40 знімків. За словами організаторів – це десятки проєктів і організацій, кілька сотень активних молодих людей, нові ідеї та навички, європейський досвід, зміна світогляду й особистісний вплив на кожного, хто є причетним до Erasmus+.

У Сумах презентували світлини з молодіжних програм ЄС

Програма Erasmus+ Молодь корисна для молодих людей, адже дає їм можливість розвиватися, обирати для себе навчання, формувати компетентності, розширювати кругозір, долати стереотипи та дискримінацію. Це дуже важливо, адже ми всі різні, але маємо знаходити можливість спілкуватися. У свою чергу, Європейський корпус солідарності допомагає знайти себе, дає навички бути самостійними, і дарує унікальний досвід волонтерства в іншій країні. Згодом усе це сприяє підвищенню рівня конкурентоспроможності на ринку праці, – говорить Юлія Єлфімова, консультантка Інформаційного центру Еразмус+ Молодь та Європейський корпус солідарності в Україні.

Владислав Шаповал – сумський студент, який на своєму рахунку має шість проєктів Erasmus+ Молодь. Хлопець брав участь у міжнародних молодіжних обмінах і тренінгових курсах.

У Сумах презентували світлини з молодіжних програм ЄС

Серед моїх знайомих були люди, які брали участь у проєктах ЄС. Я дивився на них і думав, що також хочу спробувати. Так я познайомився з сумською громадською організацією “Center for Euroinitiatives”, від яких і поїхав на перший проєкт. Це було у 2016 році, тоді ми полетіли до Грузії. Важко передати емоції, які в мене були: перший переліт, знайомство з молоддю з різних країн, англомовне навчання. Саме тоді я зрозумів, що варто вчити англійську. Загалом, це чудовий досвід знайомства з іншими культурами, можливість вчитися новому та зустріти неймовірних людей.

На заході був і волонтер Європейського корпусу солідарності Ріхард. Він – німець, який вже майже рік живе в Сумах.

У Сумах презентували світлини з молодіжних програм ЄС

До того, як я приїхав в Україну, я брав участь у двох молодіжних обмінах. Саме там я познайомився з людьми, які були волонтерами в різних країнах і дізнався про можливість міжнародного волонтерства. Я хотів поїхати волонтером до Нікарагуа, але мені прийшла відмова. Згодом я шукав різні можливості волонтерства, і врешті знайшов організацію в Сумах. Тоді я подумав: “Добре, я жив у Іспанії, і знаю, яке в них жарке літо. Тож чому б не дізнатися, наскільки холодною може бути зима в Україні”. За цей рік я зустрів багато хороших людей, добрих друзів, з якими хочу залишатися на зв’язку, навіть коли повернуся в Німеччину. Звичайно, карантин і пандемія внесли свої корективи, і я не так багато подорожував Україною, як планував. Але я щасливий і не жалкую, що отримав саме такий досвід.

У Сумах презентували світлини з молодіжних програм ЄС

Переглянути виставку сумчани зможуть до 13 вересня. Місце проведення – Агенція промоції Суми.

Відвідання презентації та виставки можливо лише за умови дотримання карантинних вимог.

Коментувати
24 вересня 2020
23 вересня 2020
22 вересня 2020
21 вересня 2020