У Сумах пробація долучилася до робочої групи з питань безпеки громади

0

Сумська область – одна із десяти областей, в яких цьогоріч благодійна організація “FREE ZONE” з Міністерством юстиції впроваджує пенітенціарну пробацію – модель підготовки засуджених до звільнення.

У свою чергу, Community рolicing – постійна взаємодія правоохоронців з населенням, місцевою владою та громадськими організаціями заради підвищення рівня безпеки на місцях.

Так як, за результатами досліджень, соціум найбільш критично ставиться до споживачів наркотиків і колишніх ув’язнених, важливо розширювати проект “Community рolicing” і залучати до програм забезпечення правопорядку не лише поліцію, владу та громаду, а й органи пробації.

Саме тому сьогодні в Сумах відбулася робоча зустріч, на якій зібралися представники міської ради, Сумського відділу Головного управління Національної поліції України в Сумській області та представники Зарічного відділу філії ДУ “Центр пробації” у Сумській області.

У Сумах пробація долучилася до робочої групи з питань безпеки громади

Загалом, на зустрічі обговорили безпекову проблему в громаді, якою є рецидивна злочинність осіб, які раніше вже притягувались до кримінальної відповідальності, зокрема, засуджувались до покарань без позбавлення волі чи звільнялися від відбування покарання з випробуванням.

Соціальні дослідження вказують, що суспільство найбільше боїться наркозалежних і колишніх засуджених. І в першій, і в другій категорії є суттєві проблеми, над вирішенням яких потрібно об’єднувати зусилля. Власне, мова йде про ресоціалізацію людей, які звільнилися з місць позбавлення волі. Їм потрібна психологічна допомога, інтеграція в суспільство, соціальний супровід – від консультації до пошуку роботи. За той термін, який засуджений провів у місцях позбавлення волі, в соціумі могли змінитися тенденції на ринку праці, соціальних сферах тощо, – говорить Андрій Букін, виконавчий директор громадської організації “Клуб “Шанс”.

У Сумах пробація долучилася до робочої групи з питань безпеки громади

Ми робимо важливі кроки, аби пенітенціарна пробація на Сумщині була ефективною – щоб люди, які звільняються з місць позбавлення волі, зверталися до нас за допомогою та отримували комплексний соціальний супровід. Важливо, що ми маємо не тільки спільну мету зробити так, аби вони не вчинювали злочини повторно, а й дієвий механізм її досягнення – Порядок реалізації проекту впровадження пенітенціарної пробації в органах і установах виконання покарань, – говорить Ірина Карабута, старший інспектор Зарічного районного сектору Сумського міського відділу з питань пробації.

Окрім цього, під час зустрічі учасники наголосили на можливості підписання рамкової угоди про взаємодію між Сумською міською радою, Сумським відділом Головного управління Національної поліції України в Сумській області, відділами Філії ДУ «Центр пробації» в Сумській області та неурядовими організаціями щодо забезпечення громадської безпеки на рівні громади міста Суми.

У Сумах пробація долучилася до робочої групи з питань безпеки громади

Міська рада готова стати співкоординатором в роботі різних державних органів та неурядових організацій у питаннях досягнення безпеки та соціальної адаптації раніше засуджених осіб і унеможливлення їх повторного втягнення в злочинну діяльність. Більше того, важливо напрацювати механізми, аби до такої роботи залучалися особи з числа самих колишніх засуджених. У цих людей набагато ширші знання про проблеми, які існують у важких середовищах, – говорить Максим Галицький, заступник міського голови Сум.

Наразі учасники круглого столу домовилися розширити Меморандум про співпрацю поліції, влади та громадськості, зокрема додавши спільні заходи з відділами Філії ДУ «Центр пробації» в Сумській області.

Коментувати
27 березня 2020
26 березня 2020
25 березня 2020
24 березня 2020
23 березня 2020
20 березня 2020