У Сумах пройшла робоча зустріч щодо розробки проекту обласної Програми розвитку системи громадського здоров’я

0

У 2018 році Сумська область увійшла до списку шести регіонів України, в яких запустили пілотний проект відпрацювання механізму розбудови системи громадського здоров’я у рамках реалізації проекту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією.

Того ж року у грудні прийняли Стратегічний план розвитку  системи громадського здоров’я на 2018-2020 роки в Сумській області, згідно з яким потрібно розробити обласну Програму розбудови системи громадського здоров’я в Сумській області

У Сумах пройшла робоча зустріч щодо розробки проекту обласної Програми розвитку системи громадського здоров’я

Для обговорення розробки проекту Програми сьогодні, 24 травня, зібралася робоча група з представників ДУ «Сумський обласний центр громадського здоров’я», КЗ СОР «Обласний наркологічний диспансер», філії ДУ «Центр охорони здоров’я ДКВС України» в Сумській області, ОКЗ ОЗ «Сумський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер» та громадських організацій.

Так як в Україні наразі немає Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2018—2021 роки та закінчилася Загальнодержавна цільова соціальна програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, на Сумщині вирішили розробити першу в країні обласну Програму розвитку системи громадського здоров’я, яка б поєднала всі ці документи в собі.

У Сумах пройшла зустріч щодо розробки проекту Програми розвитку системи громадського здоров’я

Ми сподіваємося, що Сумщина буде першою областю в Україні, яка матиме програму Центру громадського здоров’я й об’єднає в ній різні напрямки: протидію ВІЛ-інфекціїї/СНІДу, туберкульозу тощо”, – говорить Тарас Злиденний, головний лікар КЗ СОР “Обласний наркологічний диспансер.

У Сумах пройшла зустріч щодо розробки проекту Програми розвитку системи громадського здоров’я

Наразі учасники заходу домовилися вже за тиждень надати пропозиції по своїм напрямкам, які внесуть в проект обласної Програми розвитку системи громадського здоров’я в Сумській області на 2018-2020 роки. Згодом проект Програми винесуть на погодження до Сумської обласної ради.

Коментувати

14 листопада 2019
13 листопада 2019