У Сумах відбулася публічна дискусія НАБУ з громадою

0

Сьогодні, 13 березня, у Сумах відбулася зустріч Національного антикорупційного бюро України з громадою. На заході презентували звіт результатів роботи НАБУ за друге півріччя 2018 року.

Завдання НАБУ – попереджати, виявляти, розлідувати та розкривати корупційні правопорушення, які вчинили високопосадовці, або якщо предмет злочину перевищує 500 прожиткових мінімумів працездатних осіб. Це перший правоохоронний орган, створений “з нуля” в незалежній Україні. У ньому всі призначення на посади, окрім заступників директора, відбуваються виключно за результатами відкритого конкурсу. Наші аналітики та детективи мають доступ і використовують у роботі 100 міжнародних та національних реєстрів і баз даних. НАБУ має 16 підрозділів центрального управління, а також три територіальні управління в Харкові, Одесі та Львові, – говорить Майя Каштан.

Загалом, станом на 31 грудня 2018 року, у НАБУ нараховується 635 проваджень в роботі та 176 справ, які Бюро скерувало до суду.

Загальна сума збитків від злочинів, які розслідують детективи НАБУ – 220,02 мільярди гривень. Відшкодовано збитків – 452, 37 мільйони.

У Сумах відбулася публічна дискусія НАБУ з громадою

Щодо Сумщини, то в регіоні завершено досудове розслідування стосовно колишнього директора державного підприємства “Авіакон” і його заступника. Їм оголошено підозру, наразі вони знайомляться з матеріалами кримінального провадження. У ході досудового розслідування було встановлено, що під час закупівлі паливних баків до вертольотів розтрачено зайвих 13 мільйонів гривень. Також у судах Сум розглядаються два кримінальних проваджень за фактом отримання неправомірної вигоди. Одне з них стосовно сільського голови, інше – стосовно представника судової гілки, – говорить директор Харківського територіального управління НАБУ Юрій Кравченко.

У Сумах відбулася публічна дискусія НАБУ з громадою

За його словами, з грудня 2015 року, коли НАБУ розпочали провадження, на лаві підсудних уперше за часи незалежності країни опинився топ-менеджмент України.

Серед завершених розслідувань, які скерували до суду у другому півріччі 2018 року, – справа розкрадання морського торговельного флоту України, “бурштинова справа”, справа розтрати коштів Львівського бронетанкового заводу, справа розкрадання коштів бюджету Одеси при купівлі будівлі ХК “Краян” та справа розтрати коштів “Укрзалізниці” при закупівлі метизної продукції.

Коментувати

24 травня 2019
23 травня 2019
22 травня 2019