У Сумах відбувся круглий стіл до Дня боротьби з наркозалежністю

0

Сьогодні у КНП СОР «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань» відбувся круглий стіл на тему «Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним обігом». На заході зібралися медики, представники патрульної поліції, управління протидії наркозлочинності, Сумської ОДА та громадських організацій, які працюють з ключовими групами населення області. 

У Сумах відбувся круглий стіл до Дня боротьби з наркозалежністю

Сумська область займає ключове місце в лікуванні наркозалежності, виявленні ВІЛ-інфекцій серед споживачів наркотиків, кількості кабінетів замісної підтримувальної терапії та кількості пацієнтів ЗПТ. Тож сьогодні ми говоримо про спільну роботу та взаємодію між різними структурами заради ще кращого результату та досягнення цілей, — говорить Тарас Злиденний, директор КНП СОР «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань». 

Зокрема, на початку круглого столу обговорили, які заходи у сфері протидії незаконного обігу наркотиків проводять підрозділи поліції Сумщини. І, за словами Андрія Прокоф’єва, начальника управління протидії наркозлочинності Головного управління Національної поліції в Сумській області, наразі на Сумщині спостерігаються позитивні зрушення.

У Сумах відбувся круглий стіл до Дня боротьби з наркозалежністю

Проте, основною проблемою та найбільш розповсюдженими наркотиками в області та Україні залишаються психостимулятори. І найстрашнішим є те, що ці наркотики дуже поширені серед молоді. Після вживання яких, у людей з’являються психологічні відхилення. Ми робимо все можливе, аби подолати цю проблему, — говорить Андрій Прокоф’єв. 

Для того, аби ефективніше працювати в сфері профілактики та запобігати наркозлочинності, у Сумах налагоджена взаємодія патрульної поліції з закладами охорони здоров’я.

Ми постійно співпрацюємо з обласним клінічним медичним центром соціально небезпечних захворювань, адже вони роблять обстеження водіїв й інші категорії громадян щодо стану наркотичного сп’яніння. Окрім цього, разом з патрульними ми відвідували заняття лікарів-наркологів. Вони розповідали, як правильно працювати з наркозалежними. Також ми працюємо над просуванням серед молоді здорового способу життя, проводимо різноманітні заходи з громадськими організаціями. Загалом, ми розуміємо, що наркозалежність — це хвороба, і людям, які з нею зіштовхнулися, треба допомагати її побороти, — говорить Олексій Калюжний, начальник управління патрульної поліції у Сумській області Департаменту патрульної поліції.

У Сумах відбувся круглий стіл до Дня боротьби з наркозалежністю

Наркозалежність — спільна проблема різних структур, і побороти її можна лише об’єднавши зусилля. Про це говорить Вікторія Гробова, директорка Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації. 

У будь-якої проблеми є свій початок. І його важливо не пропустити. Саме над цим мають працювати педагоги, вихователі та психологи, адже вони проводять багато часу з дітьми й мають бути уважними до них. Окрім цього, важливо дати молоді можливість цікаво та корисно проводити вільний час.

У Сумах відбувся круглий стіл до Дня боротьби з наркозалежністю

На Сумщині більше 10 років працює програма замісної підтримувальної терапії — форми медикаментозного лікування людей, які страждають від опіоїдної залежності. Детальніше про неї розповів Тарас Злиденний, директор КНП СОР «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань». Зокрема, одним із головних завдань ЗПТ є лікування ВІЛ-позитивних наркозалежних, більшість яких врешті розпочинають приймати антиретровірусну терапію. 

Загалом, у Сумах 326 людей отримують замісну терапію. В області ця цифра складає 592 пацієнти ЗПТ. З них 115 людей, які мають ВІЛ, 403 людини з гепатитами В чи С і 63 людини перехворіли на туберкульоз.

У Сумах відбувся круглий стіл до Дня боротьби з наркозалежністю

У Сумах відбувся круглий стіл до Дня боротьби з наркозалежністю 

Усі препарати замісної терапії видаються клієнтам безкоштовно. Держава закуповує їх за власний бюджет. У свою чергу, соціальний супровід пацієнтів ЗПТ здійснюється за рахунок бюджету області.

Супроводжують пацієнтів замісної терапії соціальні працівники громадської організації “Клуб “Шанс”. Саме вони консультують клієнтів, перенаправляють до лікарів, проводять асистовані тести на ВІЛ і гепатит С, скринінг на туберкульоз тощо. 

У Сумах відбувся круглий стіл до Дня боротьби з наркозалежністю

У Сумах відбувся круглий стіл до Дня боротьби з наркозалежністю

На сьогодні ми працюємо в рамках Обласної цільової соціальної програми розв’язання пріоритетних проблем із використанням механізму соціального замов­лення. Організація надає соціальний супровід пацієнтам замісної терапії Сум, Шостки, Конотопу, Ромен, Охтирки та Лебедина. Кожного дня фахівці “Клуб “Шанс” підтримують контакт з людьми, які отримують ЗПТ, консультують і допомагають. Важливо, щоб пацієнти замісної терапії вчасно проходили медичний огляд, змогли кинути вживатити вуличні наркотики, знайти роботу, ресоціалізуватися, відповідально ставився до свого здоров’я та здоров’я свого оточення. Це і є наша основна задача. Але, окрім цього, ми говоримо й про унікальний досвід взаємодії різних структур на Сумщині. Адже спільно та майже на одній території працюють поліцейські, медики, соціальні працівники. Це і є філософія зниження шкоди, коли наркозалежність сприймається як хвороба, яку треба долати об’єднавши зусилля, а людям, які з нею живуть — допомагати та підтримувати, — говорить Андрій Букін, виконавчий директор громадської організації «Клуб Шанс».

Нагадаємо, за рішенням Генеральної Асамблеї ООН, 26 червня, починаючи з 1987 року, у всьому світі відзначають Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом з метою створення міжнародного суспільства, вільного від зловживання наркотиками.

Коментувати
12 серпня 2020
11 серпня 2020
10 серпня 2020
07 серпня 2020
06 серпня 2020