У Сумах відкрилася галерея KosTur. Про картини — від художника

0

Сьогодні в Сумах відкрилася нова галерея до Дня народження сумського митця Леонтія Костура. Трибуна побувала на відкритті та поговорила з художником про картини. 

“Фосфор”, “Сніданок бурята”, “Гаврилівські курчата” — про що малює Леонтій сьогодні — читайте та дивіться далі. 

Галерея. Воскресенська, 6.

Галерею KosTur у Сумах відкрили Сергій Гуцан і Роман Голуб. Це — приватна некомерційна ініціатива, присвячена 75-річчю Леонтія Костура. Художник самостійно відбирав роботи та формував експозицію.

Сергій Гуцан

Леонтій Костур

Галерея

Зокрема, роботу “Фосфор” Леонтій почав малювати давно. Говорить, коли картина була готова — не міг пояснити, що на ній зображено. 

— За тиждень на Маріуполь скинули фосфорні бомби. І я бачу — це [на картині] фосфор. Так з’явилася назва. Це була інтуїція, я не знав, що малюю, але за кілька днів воно збулося. 

“Фосфор”

Загалом, у галереї представлені картини, домальовані за два-три останні місяці. 

— Смішна назва “Гаврилівські курчата”, але згадайте, коли почалася війна й у Сумах роздавали курей. Курчата були на першому місці, всі бігли за курятиною. 

Ще одна картина — “Сніданок бурята”. Робота про Київщину.

Костур показує картину “Сніданок бурята”

— Бурят і українська жінка, яка вимушена його годувати. Вимушена, бо це загарбник. 

Картина “Рама” — присвячена випуску першого підрамника в майстерні Леонтія Костура. 

“Рама”

Загалом, серед експонатів — кераміка та живопис.

— Художник розвивається в двох напрямках. Для мене важливе тематичне вирішення композиції та змісту. Але, цінні й творчі досягнення світового рівня. Досягнення кольору та форми. Хоч для мене це ніби й другорядне, та воно просуває основну ідею творчості. Без цього вона не може бути визначною.

Леонтій

Автопортрет

Кераміка

Орієнтовно, галерея KosTur — проєкт на рік. Після цього, говорять засновники, концепція можливо зміниться. Наразі ж екскурсії до KosTur будуть платними та входитимуть до екскрусій музеєм “Причал Одіссея”. 

Коментувати
07 грудня 2022
06 грудня 2022