У Сумах відкрилася галерея KosTur. Про картини — від художника

0

Сьогодні в Сумах відкрилася нова галерея до Дня народження сумського митця Леонтія Костура. Трибуна побувала на відкритті та поговорила з художником про картини. 

“Фосфор”, “Сніданок бурята”, “Гаврилівські курчата” — про що малює Леонтій сьогодні — читайте та дивіться далі. 

Галерея. Воскресенська, 6.

Галерею KosTur у Сумах відкрили Сергій Гуцан і Роман Голуб. Це — приватна некомерційна ініціатива, присвячена 75-річчю Леонтія Костура. Художник самостійно відбирав роботи та формував експозицію.

Сергій Гуцан

Леонтій Костур

Галерея

Зокрема, роботу “Фосфор” Леонтій почав малювати давно. Говорить, коли картина була готова — не міг пояснити, що на ній зображено. 

— За тиждень на Маріуполь скинули фосфорні бомби. І я бачу — це [на картині] фосфор. Так з’явилася назва. Це була інтуїція, я не знав, що малюю, але за кілька днів воно збулося. 

“Фосфор”

Загалом, у галереї представлені картини, домальовані за два-три останні місяці. 

— Смішна назва “Гаврилівські курчата”, але згадайте, коли почалася війна й у Сумах роздавали курей. Курчата були на першому місці, всі бігли за курятиною. 

Ще одна картина — “Сніданок бурята”. Робота про Київщину.

Костур показує картину “Сніданок бурята”

— Бурят і українська жінка, яка вимушена його годувати. Вимушена, бо це загарбник. 

Картина “Рама” — присвячена випуску першого підрамника в майстерні Леонтія Костура. 

“Рама”

Загалом, серед експонатів — кераміка та живопис.

— Художник розвивається в двох напрямках. Для мене важливе тематичне вирішення композиції та змісту. Але, цінні й творчі досягнення світового рівня. Досягнення кольору та форми. Хоч для мене це ніби й другорядне, та воно просуває основну ідею творчості. Без цього вона не може бути визначною.

Леонтій

Автопортрет

Кераміка

Орієнтовно, галерея KosTur — проєкт на рік. Після цього, говорять засновники, концепція можливо зміниться. Наразі ж екскурсії до KosTur будуть платними та входитимуть до екскрусій музеєм “Причал Одіссея”. 

Коментувати
27 червня 2022
26 червня 2022
22 червня 2022
21 червня 2022
20 червня 2022
18 червня 2022
17 червня 2022
16 червня 2022
15 червня 2022