У Сумах відкрили дві виставки пам’яті художника Никанора Онацького

0

Сумський обласний художній музей підготував дві виставки до 145-річчя від дня народження засновника та першого директора музею – Никанора Онацького.

На Сумщині вшанували пам’ять художника Никанора Онацького

Виставки діють на двох локаціях – в музеї та Сумській обласній науковій бібліотеці.

Відвідувачі Сумського обласного  художнього музею можуть оглянути живописні твори різних періодів життя митця та ознайомилися з усією експозицією музею.

Відвідати виставки творчості Никанора Онацького в музеї та обласній бібліотеці можна до 14 лютого.

Довідково. Періодом двадцятирічної активної творчої та педагогічної діяльності Никанора Онацького було життя в Сумах. Він займався літературною творчістю, виступав як публіцист і дослідник мистецтва. У 1920 році він створив у Сумах істерико-художній музей і протягом одинадцяти років був його директором. У 1925 році в музеї вже було 10279 експонатів, серед яких 6416 стародруків, картини Іллі Рєпіна, Валентина Сєрова, козацькі парсуни Полуботків і Апостолів, офорти Тараса Шевченка з дарчими написами поета. Така унікальна колекція була зібрана, зокрема, завдяки тому, що директор музею сам проводив археологічні та етнографічні дослідження.

А дослідженню життя і творчості Ніканора Онацького приділив значну увагу сумський журналіст і краєзнавець Геннадій Петров, який писав про свої розвідки у краєзнавчих статтях і публікаціях.

Коментувати
27 березня 2020
26 березня 2020
25 березня 2020
24 березня 2020
23 березня 2020
20 березня 2020