У Сумах затвердили Обласну програму розв’язання пріоритетних проблем із використанням механізму соціального замовлення

0

Сьогодні, 24 січня, на 32 сесії Сумської обласної ради сьомого скликання затвердили Обласну цільову соціальну програму розв’язання пріоритетних проблем із використанням механізму соціального замов­лення.

У Сумах затвердили Обласну програму розв’язання пріоритетних проблем із використанням механізму соціального замовлення

Мета Програми – забезпечити доступ до соціальних послуг в окремих сферах охорони здоров’я людям, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Загалом, Програмою передбачається вирішення суспільно важливої проблеми у сфері громадського здоров’я для пацієнтів, які приймають замісну підтримувальну терапію (ЗПТ) та наркозалежних засуджених, котрі звільняються з місць відбування покарання. Їх планують забезпечити соціальним супроводом. Це – важливий стратегічний елемент діяльності, що спрямована на мінімізацію та усунення медичних та соціальних наслідків наркотичної залежності на рівні людини та суспільства.

Окрім цього, серед завдань Програми: здійснення медико-соціальних заходів із супроводу лікування, залучення та утримання споживачів ін’єкційних наркотиків на програмі ЗПТ шляхом формування стійкої прихильності до лікування, проведення роботи з близьким оточення пацієнтів ЗПТ, забезпечення соціальної, трудової адаптації наркозалежних осіб, які звільняються з місць відбування покарань, формування у наркозалежних стійкої прихильності до відмови від вживання наркотиків, недопущення ризикової поведінки, пов’язаної з вживанням наркотичних засобів тощо.

За три роки, впродовж яких діє Програма, забезпечення соціального супроводу пацієнтів ЗПТ з використанням механізму соціального замовлення у Сумах вже показало свою ефективність. Так, у 2017 році на замовлення комунального закладу Сумської обласної ради «Обласний наркологічний диспансер» 231 людина, хвора на опійну залежність, отримала послуги соціального супроводу ЗПТ, у 2018 році – 551 людина, у 2019 році – 531 людина в рамках обласних цільових соціальних програм розв’язання пріоритетних проблем з використанням механізму соціального замовлення на 2017, 2018 та 2019 роки відповідно.

Нагадаємо, Сумщина стала першим регіоном в Україні, який запустив інноваційний механізм соцзамовлення. Уперше відповідну Програму затвердили 24 лютого 2017 року. Цей документ передбачає, що соціальні послуги громадянам можуть надавати не лише державні установи, а й громадські організації.

Коментувати
26 лютого 2020
25 лютого 2020
24 лютого 2020
21 лютого 2020