У великих містах пропонують зводити перехоплюючі автостоянки

0

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України пропонує внести зміну у ДБН “Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів” щодо можливості проектування на в’їзді до центральних районів крупних міст перехоплюючих автостоянок. Про це повідомив заступник очільника відомства Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

У великих містах пропонують зводити перехоплюючі автостоянки

Практика створення перехоплюючих парковок для авто існує у багатьох країнах Європи і світу, адже це значно полегшує рух у великих містах, розвантажує центральні райони від надмірної кількості індивідуальних автомобілів.

Власник авто, заїжджаючи до центру міста, має змогу залишити свій автомобіль на парковці та пересісти на громадський транспорт, щоб зручно дістатися місця призначення. Тому у змінах до ДБН щодо автостоянок ми пропонуємо ввести можливість організації перехоплюючих парковок для авто в крупних містах України, — сказав Парцхаладзе.

За словами урядовця, це сприятиме:

— зменшенню заторів на дорогах;

— підвищенню екологічного стану міст;

— налагодженню транспортного руху в центральних районах міст.

Згідно з запропонованими змінами, перехоплюючі автостоянки мають розміщуватися поблизу залізничних станцій, авіаційних терміналів, станцій метрополітену, зупинок маршрутного таксі та іншого громадського транспорту, розташованого на під’їзді до центральної частини міста. Такі автостоянки слід розташовувати на відстані не більше ніж на 150 м до об’єктів обслуговування.

Інфографіка minregion.gov.ua

Місткість перехоплюючих автостоянок визначається з урахуванням: до 50% машиномісць — для довготривалого зберігання авто (протягом дня) та до 25% машиномісць — для поїздок із культурно-побутовими цілями (на декілька годин).

Перехоплююча автостоянка − стоянка розташована поблизу автотранспортних шляхів прямування населення з місця проживання. Призначена для розвантаження центральної частини в приміській і периферійній зонах, шляхом тимчасового зберігання автомобілів при поїздках із пересадкою на швидкісні види внутрішньо міського пасажирського транспорту. Дозволяє зменшити завантаженість автотранспортної системи міста, звільнивши її від частини особистого автотранспорту.

Коментувати

15 лютого 2019
14 лютого 2019
13 лютого 2019