Учениця сумської школи відкрила астероїд

0

У рамках міжнародної кампанії з пошуку астероїдів учасниця команди AstroSumy Євгенія Крючкова відкрила астероїд 2021 DQ7.

Картинка: АСТРОСУМИ

Про це інформує сайт АСТРОСУМИ.

2021 DQ7 – астероїд головного пояса. Його орбіта знаходиться між орбітами Марса і Юпітера. Після відкриття він спостерігався також у квітні. У базі MPC також були знайдені його спостереження починаючи з 2011 року. Загалом астероїд спостерігався 54 рази протягом 5 протистоянь. Це дозволило точно визначити його орбіту, про що свідчить нульова невизначеність (uncertainty). Відстань астероїда від Сонця змінюється від 2.2 до 2.9 астрономічних одиниць. Період його обертання навколо Сонця сягає 4 роки.

Кампанію з пошуку астероїдів організувала International Astronomical Search Collaboration (IASC). Вона тривала з 5 по 30 березня 2021 року. Разом з Євгенією в команді працювали й інші учні школи №27: Едуард Волкогон, Валерія Крапивна і Тимофій Пташенчук, а також учень 6 класу Сумської школи №7 Андрій Кожем’якін разом із татом Сергієм Кожем’якіним.

Володимир Сулім займався коммунікацією з IASC, координацією роботи учасників і дублюючою перевіркою зображень. Організацією роботи учнів, обробкою зображень займались також учителька фізики і астрономії Ірина Шевченко та астроном-аматор Олександр Мельник.

Астероїд було відкрито Євгенією на зображеннях, отриманих в обсерваторії Pan-STARRS1 16 лютого. Тоді астероїд отримав код команди ASU0403. Пізніше стало відомо, що він був прийнятий командою IASC, а його вимірювання були відправлені в Центр малих планет (Minor Planet Center, MPC). В MPC астероїд отримав попередній код P11ds1T.

Про підтвердження астероїда ASU0403 команда дізналася у липні зі звіту, надісланого координаторами IASC. Друга команда з України Kovtuny Educational Complex Zolotonosha District, яка брала участь у кампанії, також відкрила два астероїди.

Підтвердження астероїда означає знаходження в базі MPC інших спостережень того ж самого об’єкта. Про відповідність спостережень говорять збіг орбіт, обчислених на базі одиночних спостережень.

За правилами IASC, учасник, який відкрив астероїд, може назвати його своїм ім’ям, коли він отримає постійний код.

Коментувати
20 вересня 2021
17 вересня 2021
16 вересня 2021
15 вересня 2021
14 вересня 2021
13 вересня 2021