Україна та Австрія підписали рамкову угоду, яка сприятиме у тому числі будівництву медзакладів

0

Верховна Рада 1 грудня ратифікувала Рамкову угоду між урядами України та Австрії про економічне співробітництво з розвитку проєктів. Цей документ спрямований на активізацію двосторонніх економічних відносин між державами, зокрема, у сфері інвестицій, інновацій та реалізації економічних проєктів, особливо в галузі медичних технологій та закладів охорони здоров’я, але не обмежуючись ними, йдеться у повідомленні на сайті Міністерства охорони здоров’я.

охматдит рамкова угода Верховна рада Австрія

Крім того, угода сприятиме розвитку сучасної соціальної та навчальної інфраструктури, зокрема розвитку мережі сучасних медичних та професійно-технічних навчальних закладів, розвитку міжнародного економічного співробітництва та ринку страхової медицини в Україні тощо.

«За час війни ворог пошкодив 1157 об’єктів закладів охорони здоров’я, 144  знищено повністю. На їх відновлення потрібно понад 38 млрд грн. Майже за таку суму цього року ми планували в кожному обласному центрі реконструювати одну обласну дорослу та одну дитячу лікарню. Хотіли зробити їх по-європейськи комфортними як для пацієнта, так і для медичного працівника. Ворог намагається зруйнувати наші плани, але ми не тільки тримаємось, але в співпраці з міжнародними партнерами запускаємо нові амбіційні проєкти», — прокоментував ратифікацію угоди міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Рамкова угода створює правові підстави для розвитку таких проєктів, як:

– будівництво (реконструкція) та оснащення Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» у м. Києві (загальна вартість проєкту — 200 млн євро);

– будівництво та оснащення сучасної університетської клініки у м. Києві (загальна вартість проєкту — 350 млн євро);

– створення Національного реабілітаційного центру у м. Львові (загальна вартість проєкту — 75 млн євро).

При цьому перелік проєктів не є вичерпним та відкритий для додавання інших пріоритетних для України програм.

На фото — Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит» у Києві

***

Також слідкуйте за сторінками нашого видання у Telegram, Facebook та Instagram.

Коментувати
03 лютого 2023
02 лютого 2023
01 лютого 2023
31 січня 2023