Українські психологи використають досвід Великобританії при створенні Нацпрограми психічного здоров’я

0

Українські фахівці, які працюють над створенням Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, співпрацюватимуть з британськими колегами. Про це йшлося під час круглого столу, присвяченого досвіду Великої Британії у розвитку системи охорони психічного здоров’я, йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

психологи круглий стіл досвід Великобританії

Британські спеціалісти розповіли про досвід впровадження програми боротьби зі стигмою «Time to change», роботу команд консультантів з психічного здоровʼя у школах «Place to be», роботу з ветеранами й чинними військовослужбовцями та про консультування українців у сервісах «Mind» у Західному Сассексі.

психологи круглий стіл досвід Великобританії

🔸 Програма «Time to change» тривала 20 років. За цей період рівень стигматизації проблем із психічним здоров’ям зменшився на 27%. Натомість зросла кількість звернень дітей та молодих людей за сервісами у сфері психічного здоровʼя.

З огляду на такий досвід та на результати досліджень британських колег українські спеціалісти працюватимуть над розробленням антистигматизаційної програми для України.

🔸 Команди з психічного здоровʼя у школах «Place to be» просувають позитивне ставлення до питань психічного здоровʼя та добробуту, працюють з дітьми, батьками та вчителями.

У межах програми в школах створені місця для короткотривалого консультування «Time to talk». У них проводять 15-хвилинні короткі консультації для дітей, орієнтовані на розвиток стійкості та проведення ранніх втручань. Такий досвід є корисним для України у процесі впровадження послуги з психічного здоровʼя у шкільному та дошкільному середовищі.

***

Також слідкуйте за сторінками нашого видання у Telegram, Facebook та Instagram.

Коментувати
07 грудня 2022
06 грудня 2022