Уряд вніс зміни до методики формування спроможних територіальних громад

0

Сьогодні Кабінет Міністрів України прийняв рішення для продовження формування спроможних громад та завершення реформи децентралізації.

Уряд вніс зміни до методики формування спроможних територіальних громад

Так встановлюються чіткі критерії, завдяки яким громади зможуть «оцінити» власну спроможність: людський потенціал, фінансові та майнові ресурси. Ці критерії дадуть змогу надавати якісні послуги жителям вирішувати накопичені проблеми, розвивати місцеву економіку.

Зокрема, змінами встановлено, що методика визначає порядок розроблення перспективного плану та умови формування проектних спроможних територіальних громад, передбачено, що формування спроможних територіальних громад здійснюється з урахуванням рівня їх спроможності, оптимальних мереж соціальної інфраструктури та доступності публічних послуг у відповідних сферах. Також визначено чітку послідовність формування спроможних територіальних громад.

Встановлено критерії оцінки рівня спроможності територіальних громад та необхідність врахування такої оцінки при розробленні перспективних планів (внесенні змін до перспективних планів). Також були приведені відповідні положення Методики до Стандарту доступності публічних сервісів та послуг, визначених Програмою діяльності Уряду та Законом України від 5 грудня 2019 р. № 348-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Коментувати
26 лютого 2020
25 лютого 2020
24 лютого 2020
21 лютого 2020