Уряд затвердив постанову, яка дозволяє закуповувати послуги супроводу й профілактики ВІЛ за кошти держбюджету

0

Вже у 2019 році буде закуплено послуги з супроводу та профілактики ВІЛ у громадських організацій та інших надавачів послуг, які мають досвід надання такої допомоги. Це інноваційний для України механізм, адже відтепер за кошти державного бюджету фінансуватиметься не лише лікування ВІЛ, але й соціальна складова роботи з пацієнтами.

Уряд затвердив постанову, яка дозволяє закуповувати послуги супроводу й профілактики ВІЛ за кошти держбюджету

Відповідну постанову про «Деякі питання надання послуг представникам групи підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ та людям, які живуть з ВІЛ» Уряд затвердив 12 червня 2019 року.

Закупівля послуг з супроводу та профілактики ВІЛ-інфекції відбуватиметься Центром громадського здоров’я, який вже розпочав проведення тендерних процедур.

“Держава вперше в історії розпочне оплачувати цю роботу за кошти державного та місцевих бюджетів. І це великий прорив на шляху до подолання ВІЛ-інфекції, адже великий відсоток успіху в лікуванні ВІЛ – це консультування і супровід пацієнтів. Саме завдяки цій підтримці вдається отримати прихильність до щоденного вживання антиретровірусних препаратів”, – зазначив Віктор Ляшко, перший заступник гендиректора Центру громадського здоров’я.

Послуги з супроводу та профілактики ВІЛ – це, насамперед, робота з населенням, що знаходяться в групах ризику інфікування вірусом імунодефіциту. Ці послуги включають проведення тестування, програму обміну шприців та голок, консультації для людей, які дізналися, що мають ВІЛ-інфекцію та психологічну підтримку. Усі витратні матеріали (швидкі тести, презервативи, шприці, тощо) для надання цих послуг вже є  в наявності – їх закупили міжнародні партнери.

Коментувати
25 лютого 2020
24 лютого 2020
21 лютого 2020
20 лютого 2020