Успіхи і виклики децентралізації: як розвивається Краснопільська ОТГ

0

Асоціація міст України в рамках проекту “Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні” провела прес-тур до Краснопільської об’єднаної територіальної громади, до складу якої увійшли 6 сільських та селищних рад.

Фото АМУ

Візит розпочався з презентації результатів роботи Краснопільської селищної ради, яку проводив її голова — Юрій Яремчук. Він розповів про роботу цього органу місцевого самоврядування та процес трансформації декількох місцевих рад в єдину громаду.

Фото АМУ

Питання, яке непокоїло всіх перед об’єднанням, як буде здійснюватися розподіл бюджетних коштів і чи не отримає адміністративний центр — все, а периферія — нічого. Наша відповідь на це питання була простою: скільки заробили, стільки і можете витратити, тобто видатки старостинських округів громади мають бути пропорційними надходженням з них, — розповів посадовець.

Далі учасникам прес-туру презентували Стратегію розвитку Краснопільської громади та перелік проектів, які виконуються або вже впроваджені в рамках цієї стратегії, яка включає в себе такі цілі: гармонійний розвиток центру та старостинських округів, створення нової системи надання муніципальних послуг, розбудова освітнього і спортивного простору громади.

Фото АМУ

Фото АМУ

Фото АМУ

Кожен з цих напрямків включає в себе декілька проектів, частина з яких або вже реалізована (будівництво нового Центру надання адміністративних послуг, створення мобільного підрозділу інклюзивних послуг ЦНАПу, реконструкція стадіону “Колос”), або нині на стадії розробки та реалізації (програма “Школа майбутнього”, будівництво Центру безпеки громади, встановлення системи відеоспостереження “Безпечна громада”).

Фото АМУ

Фото АМУ

Фото АМУ

Фото АМУ

Громада намагається використовувати всі наявні можливості для фінансування власного розвитку, тому серед її донорів є й міжнародні проекти U-Lead та ПРООН МРГ, Державний фонд регіонального розвитку, а також кошти субвенції на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.

З моменту об’єднання доходи селищного бюджету на 2018 рік, зросли в порівнянні з сумарним минулорічним бюджетом 6 місцевих рад нашої громади в 3,6 разів, з 32 до 119 млн. грн., аналогічне співвідношення маємо і по видаткам — 33 та 120 млн. грн. відповідно, — каже Юрій Яремчук.

За його словами, таких коштів достатньо не тільки для забезпечення фінансування поточних витрат громади, разом з новозбудованими об’єктами, але й залишаються кошти на розвиток її інфраструктури.

Фото АМУ

Фото АМУ

Також в громаді наполегливо працюють над розвитком її інвестиційної привабливості та місцевого підприємництва, вже створено та оприлюднено онлайн-карту інвестиційних пропозицій.

Коментувати
20 вересня 2021
17 вересня 2021
16 вересня 2021
15 вересня 2021
14 вересня 2021
13 вересня 2021