В Україні благодійні організації закликають ухвалити Закон про амністію

0

Минулого тижня від СOVID-19 помер засуджений, який відбував покарання в одній з виправних установ України. У пенітенціарній системі це був перший випадок смерті від нового вірусу. Принаймні, так запевняють у Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України.

Щодня в Україні підтверджують захворювання на коронавірус близько у 400 людей. За даними Міністерство охорони здоров’я України, на сьогодні зафіксовано близько 28 тисяч хворих на COVID-19. Статистика ж ЦОЗ показує, що в пенітенціарній системі серед близько 52 тисяч в’язнів та 28 тисяч персоналу на коронавірус захворіло 28 людей, з яких лише чотири – в’язні.

Незважаючи на це, досвід розвитку епідемій у пенітенціарних закладах та установах змушує бити на сполох щодо поширення COVID-19 серед ув’язнених. Наслідки зволікання можуть бути катастрофічними. Про це пише благодійна організація “FREE ZONE”, яка займається засудженими та звільненими з місць позбавлення волі.

В Україні громадські організації закликають ухвалити Закон про амністію

Згідно рекомендацій міжнародних організацій, а також досвіду інших країн, перше, що має зробити пенітенціарна система в умовах поширення епідемії, – скоротити кількість утримуваних в установах виконання покарань та СІЗО.

27 квітня у Верховній раді зареєстрували законопроєкт про амністію. Якщо його ухвалять, він дозволить звільнити людей з груп ризику на захворювання на COVID-19. Це частина неповнолітніх засуджених, вагітні жінки, жінки з дітьми до 5 років, люди пенсійного віку, люди з інвалідністю 1 та 2 групи, а також ті, хто відбувають покарання за нетяжкі злочини, злочини середньої тяжкості, ненасильницькі злочини і вже відбули певну частину покарання за призначеним судом вироком, – йдеться у повідомленні благодійної організації “FREE ZONE”

Загалом звільнитися зможуть близько 3 тисяч засуджених, що допоможе розвантажити тюрми в умовах пандемії, запобігти пандемії COVID-19 і пом’якшити наслідки хвороби.

Хоча законопроєкт й урядовий, одна з ймовірних причин затримки його ухвалення – це відсутність системи адаптації звільнених з установ виконання покарань людей, які не мають ані соціальних контактів, ані місця роботи, ані часто навіть де жити. Та водночас в Україні щороку звільняється близько 13 тисяч людей з такими ж проблемами.

Це питання необхідно вирішувати комплексно, розбудовуючи систему адаптації для людей, які звільняються. І наш досвід роботи з людьми, які готуються до звільнення, і нещодавно звільненими показує, що ці механізми працюють. Однак в пріоритеті життя людей, і ми наголошуємо, що наражати людей на ризик смерті через відсутність системи адаптації – негуманно, – йдеться у повідомленні благодійної організації “FREE ZONE”.

Наразі основні вимоги до Уряду та народних депутатів вжити всі можливі превентивні заходи, винести на розгляд Верховна Рада України та ухвалити законопроект №3397 як невідкладний.

Коментувати
20 січня 2021
19 січня 2021
18 січня 2021
15 січня 2021
14 січня 2021
13 січня 2021