В Україні дозволили проектувати підземні паркінги під ресторанами і музеями

0

В Україні набрали чинності зміни до державних будівельних норм щодо проектування автостоянок. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

В Україні дозволили проектувати підземні паркінги під ресторанами і музеями

Відтепер дозволено розташовувати підземні паркінги під закладами харчування, спорту, культури та охорони здоров’я (окрім корпусів з палатами) за умови дотримання відповідних протипожежних та інших технічних вимог, уточнив він.

Вступили в дію зміни у державні норми, згідно з якими дозволяється проектувати підземні паркінги не тільки під торговельно-розважальними центрами, а й під кафе, ресторанами, театрами, музеями, закладами спорту, та лікарнями (окрім корпусів, де знаходяться палати для безпосереднього перебування пацієнтів, що лікуються). Сьогодні у Європі такі підземні парковки – зручність для відвідувачів цих закладів і дієвий спосіб боротьби з перенасиченою кількістю припаркованого транспорту на вулицях. Маю надію, що з впровадженням такої можливості в Україні покращиться ситуація з парковками, адже зараз нестача паркувальних місць для автомобілів і завантаження центральних районів хаотично запаркованими машинами – це значна проблема для великих міст України, – написав Парцхаладзе.

Інфографіка із Facebook

Створення підземних паркінгів під такими громадськими будівлями навіть в історичних районах – це досвід європейських та інших розвинутих країн. Наприклад, в австрійському Відні та австралійському Сиднеї підземні автостоянки збудовані під всесвітньо відомими оперними театрами.

Раніше українськими будівельними нормами дозволялось розміщувати підземні паркінги під громадськими будівлями, окрім закладів охорони здоров’я, спорту, культури, громадського харчування, соцзабезпечення, шкіл, дитсадків, дитячих будинків.

Згідно зі змінами у нормах, паркінг має бути відділений перекриттям REI 180, а технічні приміщення закладів, під якими він буде розташований, мають бути відокремлені від нього суцільною протипожежною стіною 1-го типу. Крім цього, паркінг повинен мати самостійні шляхи евакуації та відокремлені інженерні комунікації для безпеки у разі надзвичайних ситуацій.

Коментувати
08 серпня 2022
05 серпня 2022
04 серпня 2022
03 серпня 2022
02 серпня 2022
01 серпня 2022
29 липня 2022
28 липня 2022
27 липня 2022
26 липня 2022