В Україні хочуть використовувати сучасну дорожню розмітку

0

Люмінецентну і шумову розмітку хочуть наносити на українські дороги. Про таку ініціативу на своїй сторінці у Facebook написав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

В Україні хочуть використовувати сучасну дорожню розмітку

Шумова дорожня розмітка – штучно створена нерівність – виїмка або височина, яка в залежності від призначення облаштовується вздовж дороги або впоперек в залежності від призначення.

Під час наїзду на неї водій автомобіля починає відчувати суттєву вібраційну та шумову дію і це сприяє підвищенню уваги на дорозі під час руху вздовж дорожних узбіч або перед наближенням до ділянки з підвищеною небезпекою.

Люмінецентна дорожня розмітка – підсвічується за рахунок спеціальної фарби, що накопичує, а потім випромінює світло протягом 10 годин після заходу сонця. Це покращує видимість для водіїв у вечірній час, зменшує кількість аварій на дорогах та підвищує безпеку руху.

Така розмітка може стати дієвим засобом підвищення безпеки руху на наших дорогах. Наприклад, у Фінляндії, Данії та Швеції застосування шумових смуг дозволило досягти значного зниження рівня аварійності на дорогах та є обов’язковим для будівництва нових доріг, – зазначає Лев Парцхаладзе. 

Інфографіка із Facebook

Нагадаємо, що з 1 вересня вступив в дію оновлений ДБН щодо вулиць і доріг. В ньому є досить багато змін для підвищення безпеки на дорогах, зокрема, можливість звуження ширини смуг, обов’язкове облаштування острівців безпеки на нерегульованих переходах та захисних стовпчиків на зупинках тощо.

Коментувати

15 листопада 2018