В Україні розробили онлайн-карту організацій, що надають соціальний супровід доконтактної профілактики ВІЛ

0

Міжнародний благодійний фонд “Альянс громадського здоров’я” розробив карту організацій, що надають послуги соціального супроводу доконтактної профілактики (ДКП/PrEP) ВІЛ-інфекції в Україні.

В Україні розробили онлайн-карту організацій, що здійснюють соціальний супровід доконтактної профілактики ВІЛ

Доконтактна профілактика (pre-exposure prophylaxis, PrEP) – це прийом антиретровірусних препаратів людьми з ВІЛ-негативним статусом для запобігання інфікуванню.

Можливість почати приймати PrEP у жителів Сумщини з’явилася минулого року. Навесні в Сумській області почали впроваджувати пілотний проєкт, у рамках якого в 2019 році у регіон доставили 26 курсів профілактики ВІЛ-інфекції, що закупили за кошти Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією.

Лікар відділення профілактики і боротьби зі СНІДом КНП СОР “Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань” консультує клієнтів з медичних питань, видає препарати PrEP, призначає необхідне обстеження. У свою чергу, відбирає клієнтів для участі в програмі, мотивує їх і консультує соціальний працівник Сумської обласної громадської організації “Клуб “Шанс”.

Саме “Клуб “Шанс” став переможцем відкритого конкурсу проєктів за напрямком “Супровід та підтримка доконтактної профілактики ВІЛ-інфекції” від Міжнародного благодійного фонду “Альянс громадського здоров’я” та реалізує цей проєкт в області. Його мета – знизити темпи поширення ВІЛ-інфекції серед уразливих груп.

Наразі під соціальним супроводом перебуває вісім клієнтів громдської організації “Клуб “Шанс”, які приймають PrEP.

Карта всіх організацій в Україні, які надають послуги соціального супроводу доконтактної профілактики доступна за посиланням.

Також додаємо кілька корисних посилань на тексти про PrEP:

Я приймаю доконтактну профілактику від ВІЛ: історія сумчанки.

Доконтактна профілактика ВІЛ: розвіюємо міфи для сумчан.

Доконтактна профілактика ВІЛ-інфекції: що потрібно знати сумчанам.

Жителі Сумщини, які мають бажання отримати профілактичний курс, повинні звернутися у відділення профілактики та боротьби зі СНІДом КНП СОР “Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань”. Там вони попередньо пройдуть обстеження на ВІЛ. Якщо ВІЛ не підтвердиться, то їм видадуть профілактичні препарати, які потрібно буде приймати кожного дня по одній пігулці. 

Соціальний супровід для таких клієнтів надаватимуть фахівці Сумської обласної громадської організації “Клуб “Шанс”.

Якщо у вас виникли питання стосовно PrEP, ви потребуєте консультації або хочете почати приймати препарати – звертайтеся до соціальної працівниці громадської організації “Клуб “Шанс” Алли Кріпак за номером – 0997447401.

Коментувати
03 квітня 2020
02 квітня 2020
01 квітня 2020
31 березня 2020
30 березня 2020