В Україні стало менше тортур

0

В Україні після 2016 року стало значно менше випадків нелюдського ставлення і тортур. Про це заявив спеціальний доповідач ООН з питань запобігання катуванням Нільс Мельцер в інтерв’ю Дзеркалу тижня після того, як в травні-червні оцінював ситуацію щодо заборони катувань в Україні, – передає “Слово і Діло”.

Фото Слово і Діло

Фото Слово і Діло

Повинен сказати, що після 2016 року випадків нелюдського ставлення, тортур на території, контрольованій владою України, стало значно менше, – сказав Мельцер.

За його словами, в 2014-2016 роках була досить поширена практика незаконних утримань під вартою, нелюдського ставлення, але з тих пір ситуація покращилася.

Він зазначив, що “в ізоляторах тимчасового тримання ситуація вже більш-менш нормальна”.

Однак, за словами Мельцера, заяви про неналежне ставлення стосуються саме затримання – до того, як людину офіційно беруть під варту і реєструють її в журналі.

А це може тривати три дні і більше. Коли людину тримають неофіційно в камері у відділенні поліції, а десь в підвалі або навіть в кабінетах слідчих, оперативників. Там можуть застосовувати серйозні побиття і катування, – сказав він.

Як повідомляє аналітичний портал “Слово і Діло”, з початку окупації Криму зафіксовано понад півсотні випадків катувань.

Коментувати

25 березня 2019
22 березня 2019
21 березня 2019