В Україні стартувала інформаційна кампанія “Говори проти насильства”

0

В Україні розпочалася інформаційна кампанія “Говори проти насильства”. Запустили її Мінсоцполітики, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA), – пише “Укрінформ”.

Говори проти насильства: в Україні запустили інформаційну кампанію

Кампанія має навчити українців розпізнавати “невидимі” форми домашнього насильства та реагувати на його прояви у своїй родині.

Голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Джама Гулейд підкреслив, що дуже важливо почати говорити про проблеми насильства між рідними людьми.

Ця кампанія має спонукати людей просто поговорити про насильство. У своїй родині, з партнером, з батьками та дітьми. Обговорити, чи є насильство у ваших стосунках, і що можна зробити, щоб його не було. Для початку треба визнати, що насильство існує, і воно заважає родинам нормально жити і бути щасливими. Також треба знати, про що і як говорити. Кампанія спрямована на те, що допомогти людям, – сказав він.

У рамках кампанії було проведено нейробіологічне дослідження, а саме, як насильство впливає на мозок людини, як людина поводиться під дією психологічного насильства. Дослідження виявило, що навіть фрази із проявами знецінення, погроз, приниження найчастіше зумовлюють у людині страх, гнів чи відразу.

На сайті є поради, як розрізнити насильство в сім’ї (воно може бути психологічним, економічним, сексуальним та фізичним) і як діяти. Також є контакти служб підтримки, куди можна звернутися, якщо ви зазнали або стали свідками насильства.

Як повідомляє Укрінформ, понад 1 млн українок щороку зазнають фізичної чи сексуальної агресії або тиску у родині. До поліції звертається тільки щодесята жертва домашнього насильства.

Щороку від 1 до 3 млн дітей в Україні стають свідками або жертвами домашнього насильства, зокрема, психологічно та морального.

Щодругий громадянин України вважає, що шльопнути дитину по сідницях не є проявом насильства. 10 % вважають, що фізичне покарання дітей це — нормально у родині і не має до насильства жодного відношення. Лише третина сприймають демонстративне ігнорування дитини як насильство.

Коментувати
07 серпня 2020
06 серпня 2020
05 серпня 2020
04 серпня 2020
03 серпня 2020