В Україні запустили сайт з усією інформацією про ВІЛ-інфекцію. Що варто знати сумчанам

0

1 жовтня в Україні запустили перший веб-портал українською мовою, що об’єднав всю ключову інформацію стосовно ВІЛ. Сайт забезпечує доступ до найсвіжіших даних про тестування, діагностику й лікування ВІЛ-інфекції. Там розміщена бібліотека тематичних інформаційно-освітніх матеріалів, а також масштабні карти пунктів тестування на ВІЛ і пунктів надання підтримки людям, які живуть з ВІЛ в Україні.

В Україні запустили сайт з усією інформацією про ВІЛ-інфекцію. Що варто знати сумчанам

Контент порталу prozdorovia.in.ua розробили спільно з експертами Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Розробку prozdorovia.in.ua ініціювала найбільша пацієнтська організація в Україні БО “100% життя” в партнерстві з Центром громадського здоров’я МОЗ і реалізовали в рамках проекту Healthlink: “Прискорення зусиль з протидії ВІЛ в Україні” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Робота над порталом тривала 3 місяці.

Матеріали сайту будуть корисні для загального населення, медиків, а також людей, які живуть з ВІЛ чи перебувають у групі ризику

Унікальною особливістю сайту є бібліотека інформаційно-освітніх матеріалів, що стосуються теми ВІЛ та громадського здоров’я ‒ вони доступні в розділі “Матеріали”. Користувачі мають можливість безкоштовно завантажити їх для професійного чи особистого користування.

У розділі “Хочу знати все про ВІЛ” можна почерпнути базову інформацію: дізнатись, що таке ВІЛ, які є способи передачі вірусу і як цього уникнути, як і де можна пройти тестування та як лікується ВІЛ-інфекція.

Інформація, зібрана в розділі “Як жити з ВІЛ на 100%” допомагає з’ясувати, що робити в разі виявлення ВІЛ, яким буде лікування, як подбати в цій ситуації про своїх партнерів і рідних, що слід знати про свої права.

Розділ “Я медик, хочу знати більше” орієнтований на лікарів: реалізація медичної реформи змінює їхню роль в боротьбі з епідемією ВІЛ в Україні, зокрема надаючи більше повноважень сімейним лікарям. Тут зібрана актуальна інформація про тестування на ВІЛ, антиретровірусну терапію та особливості призначення лікування, про ВІЛ-резистентність, індексне тестування та інші дотичні теми.

У розділі “Де пройти тест” розміщено дві карти: одна з пунктами тестування на ВІЛ по всій Україні, а друга ‒ з контактами організацій, де люди, які живуть з ВІЛ, можуть отримати необхідну підтримку. Ці карти є наймасштабнішими за охопленням населених пунктів України і будуть постійно оновлюватись.

Коментувати

21 жовтня 2019
18 жовтня 2019