В Україні зареєстрували петицію з вимогою законодавчо врегулювати використання канабісу для науки та медицини

0

На сайті Верховної Ради зареєструвади петицію з вимогою законодавчо врегулювати використання канабісу для науки й медицини. За добу вона зібрала більше тисячі підписів.

В Україні зареєстрували петицію з вимогою законодавчо врегулювати використання канабісу для науки та медицини

Сьогодні в Україні понад два мільйони громадян потребують лікування препаратами на основі канабісу.

Серед них більше 20 тисяч дітей з фармрезистентними формами епілепсії, сотні тисяч онкохворих, більше ста тисяч паліативних пацієнтів, десятки тисяч ветеранів війни із посттравматичним стресовим розладом.

Підписанти вимагають законодавчо врегулювати доступ пацієнтів до препаратів з канабісу при лікуванні хронічного болю, епілепсії, анорексії, посттравматичного синдрому, захворювань імунної системи, артриту та ревматизму, астми, хвороби Альцгеймера, хвороби Паркінсона, хореї Гетінгтона, герпесу, виразок, втрати ваги під час СНІДу, діабетичної нейропатії, різних форм склерозу та багатьох інших важких хвороб.

Шляхом внесення змін до законодавства:

а) забезпечити дотримання прав людини на доступ і використання ефективних лікарських засобів, в тому числі виготовлених на основі конопель;

б) створити належні умови для повноцінного застосування рослин у медичній та науковій діяльності, в тому числі з метою розробки, клінічних досліджень та державної реєстрації дієвих лікарських засобів чи протоколів лікування, що передбачають використання продуктів з вмістом канабіноїдів;

в) врегулювати питання легального обігу (придбання, зберігання, переміщення) продуктів, що містять канабіноїди, в тому числі хворими особами, які їх застосовують виключно у власних медичних цілях за призначенням лікаря та без мети збуту, – йдеться в петиції.

Свої підписи під петицією вже поставили 16 благодійних фондів та громадських організацій. Щоб документ розглянули у Верховній Раді, потрібно набрати 25 тисяч підписів до 30 квітня.

Доступ до петиції за посиланням.

До слова, використання лікарських засобів на основі конопель врегульовано законами Канади, США, Австрії, Бельгії, Чехії, Данії, Хорватії, Фінляндії, Франції, Німеччині, Ірландії, Італії, Люксембурга, Нідерландів, Португалії, Словаччини, Іспанії, Швеції, Швейцарії, Великобританії, Малайзії, Таїланді, Кореї, Польщі та інших.

Коментувати

16 серпня 2019
15 серпня 2019
14 серпня 2019