В українських школах встановлять спецдвері для евакуації

0

Мінірегіон України вводить обов’язкову норму щодо встановлення в загальноосвітніх навчальних закладах спеціальних дверей з вільним відчиненням зсередини для швидкої та безперешкодної евакуації дітей у разі надзвичайних ситуацій. 

В українських школах встановлять спецдвері для евакуації

В українських школах встановлять спецдвері для евакуації

Відповідні зміни містяться у новому ДБН “Будинки і споруди. Заклади освіти” та розповсюджуються на проектування нових і реконструкцію існуючих будівель шкільних навчальних закладів.

Ми переглянули протипожежні вимоги, які містилися у старому ДБН щодо шкіл, вдосконалили та доповнили їх. Зокрема, здавалося б незначна, але така важлива зміна – тепер у школах обов’язково встановлюватимуться спеціальні двері евакуаційних виходів з вільним та легким відчиненням зсередини без ключа для того, щоб діти могли швидко та безперешкодно покинути приміщення у разі надзвичайної ситуації. Це вкрай важливо, – зазначив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

Він підкреслив, що нині необхідно не тільки використовувати сучасні рішення для підвищення безпеки дітей у школах на етапі проектування, а й дотримуватися усіх норм безпосередньо під час експлуатації будівель.

Ніколи не знаєш, коли може трапитися надзвичайна ситуація і готовими до неї треба бути завжди. Жодний ДБН не надасть 100% гарантії безпеки, якщо під час експлуатації відповідні норми будуть нехтуватися: перекриватися або зачинятися аварійні виходи, особливо, у школах, – наголосив заступник міністра.

Оновлений ДБН “Будинки і споруди. Заклади освіти” вже затверджений і буде опублікований найближчим часом.

Коментувати
02 грудня 2020
01 грудня 2020
30 листопада 2020
27 листопада 2020
26 листопада 2020
25 листопада 2020
24 листопада 2020
23 листопада 2020