Вакцинація для дорослих: кому із жителів Сумщини щеплення робитимуть безкоштовно

0

В Україні безоплатно вакцинуватимуть від кору дорослих, які знаходяться у групі ризику. Міністерство охорони здоров’я вже затвердило відповідний порядок проведення імунізації, – йдеться на офіційному порталі МОЗ

В Україні безоплатно вакцинуватимуть дорослих, які знаходяться у групі ризику

В Україні безоплатно вакцинуватимуть дорослих, які знаходяться у групі ризику

Рішення ухвалили у зв’язку зі зростанням захворюваності на кір серед дорослих. Зокрема, йдеться про поширення захворюваності у групах, що проживають у спільному просторі (військові, учасники Операції об’єднаних сил, студенти), а також серед освітян і медиків.

Відповідно до зазначеного наказу впродовж 2018 року забезпечується проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показаннями:

  • серед груп професійного ризику: медичних працівників, працівників освітніх закладів та немедичних працівників закладів охорони здоров’я, представників силових структур (МВС, Міноборони, СБУ, Національна поліція України, Національна гвардія України, Прикордонна служба України, Державна служба охорони)
  • студентів навчальних закладів без обмеження віку

Для проведення імунізації цих груп дорослих в Україні вакцини є в наявності, завдяки запасам, що були закуплені за бюджетні кошти у попередні роки.

Відповідно до чинного законодавства, вакцини закуповуються лише для імунізації дітей. Рішення про вакцинацію дорослих у групі ризику приймається, як реагування на спалах кору. Станом на 27 червня 2018 року в Україні наявні 852 тисячі доз вакцин.

Нагадаємо, що кір – небезпечне і дуже заразне захворювання, ліків від якого не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смерті.

Фото МОЗ

Фото МОЗ

Діти, які не отримали профілактичне щеплення, знаходяться у зоні ризику. Захистити від хвороби може тільки вакцинація. У МОЗ запевняють, що вакцина проти кору є у наявності в усіх регіонах.

Коментувати
11 червня 2021
10 червня 2021
09 червня 2021
08 червня 2021
07 червня 2021
04 червня 2021