Відкрита Європа: рік тому між Україною та ЄС почав діяти безвізовий режим (інфографіка)

0

11 червня 2017 року українці з біометричними паспортами отримали право на безвізові поїздки до країн Європейського Союзу, окрім Великої Британії та Ірландії, а також до Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії. За рік такою можливістю скористалися більш ніж півмільйона громадян, – інформує Держприкордонслужба.

Фото Уніан

Фото Уніан

Рік тому процес перетину державного кордону для українців став значно простішим та комфортнішим. Адже для безвізової подорожі необхідно лише мати медичну страховку, зворотні квитки та за необхідності підтвердити місце проживання у європейській країні й наявність певної суми коштів.

Фото dpsu.gov.ua

Фото dpsu.gov.ua

Загалом з початку введення безвізового режиму до країн Європейського Союзу прослідувало майже 20,3 мільйона громадян, з яких майже 4,8 мільйона осіб за біометричними паспортами та понад 555 тисяч громадян України скористалися всіма перевагами безвізового режиму, – повідомляють у Державній прикордонній службі.

За статистикою Державної прикордонної служби, особливий ажіотаж спостерігався у перші місяці дії безвізу, тоді до ЄС їхало до 90 тисяч українців на місяць. На квітень 2018-го цей показник складає близько 26 тисяч. Напередодні сезону відпусток охоронці держрубежу готуються до нової хвилі мандрівників.

Найчастіше туристи з України подорожують до ЄС літаком, найменш популярні подорожі морем. Своєрідним “вікном до Європи” для українців залишається Польща: саме через її кордон їздить більшість наших громадян, а найменший потік туристів через словацький кордон.

Фото naglyad.org

Фото naglyad.org

У Держприкордонслужбі констатують, що черги у пунктах пропуску мають періодичний характер і пов’язані зі святами, періодом відпусток, масовими міжнародними заходами, а також сезонними роботами за кордоном і малим прикордонним рухом.

Крім того, останнім часом на кордоні з ЄС черги утворюються з вини власників авто на “євробляхах” і так званих пересічників, які упродовж доби можуть по декілька разів перетинати кордон. У взаємодії з європейськими колегами Держприкордонслужба намагається оперативно реагувати на такі ситуації, – зауважують у відомстві.

До слова, з річницею безвізу усіх українців привітав Президент Петро Порошенко. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Рівно рік в Україні діє безвіз з країнами ЄС. Те, про що мріяли мільйони українців, вдалося втілити в життя. Впевнений, спільними зусиллями побудуємо омріяне майбутнє для України – щоб Український народ і Українська держава якомога швидше повернулися до родини європейських народів, – зазначив глава держави.

Нагадаємо, минулоріч Суми зустріли схвалення “безвізу” підняттям прапору ЄС.

Коментувати
26 липня 2021
23 липня 2021
22 липня 2021
21 липня 2021
20 липня 2021