Військова допомога з-за кордону: хто й чим допомагав Україні (інфографіка)

0

Міністр оборони Степан Полторак повідомив, що в травні розпочнеться підготовка розрахунків протитанкових ракетних комплексів (ПТРК) Javelin, які вже прибули в Україну зі США. Цих поставок в Україні чекали від початку війни на Донбасі. 

Але на початку війни, щоб вистояти, нашим бійцям було необхідне не лише озброєння. Та й допомога йшла не лише від українських волонтерів. Закордонні партнери починаючи з березня 2014 року передавали елементарні речі – від сухпайків до вартісного оптичного обладнання та спецзв’язку. Журналісти “Слова і Діла” підрахували, скільки країн підтримували Україну та яку допомогу надавали в 2014-2018 роках.

Реакція Європи нам запам’яталася більше як висловлювання глибокого занепокоєння з приводу ситуації на Донбасі. Але зараз вже стали відомі конкретні списки нелетальної допомоги з країн ЄС. З Франції надійшла 1 тисяча бронежилетів. Велика Британія протягом 2014-2015 років передала в Україну 1 тисячу бронежилетів, 2 тисячі шоломів, 1 тисячу комплектів форми, 200 GPS-навігаторів, 220 захищених ноутбуків, 500 спальних мішків і 90 автомобільних аптечок майже на 2 мільйони доларів, а також 75 тисяч тонн дизельного палива.

Польща підключилася дуже швидко, адже розуміла, що може стати наступним суб’єктом російської агресії. В 2014-2015 роках допомога від поляків становила близько 6,5 мільйонів доларів. Перш за все це були сухпайки, матраци, ковдри. Згодом – необхідні запчастини до техніки радянського зразка.

Литва, як і Польща, також почала активно підтримувати Україну восени 2014 року медикаментами та медичним обладнанням. Але маленька Литва не зупинилася на цьому й у 2016 році перша та єдина в Європі почала постачати летальне озброєння. Саме Литва безоплатно поставила Україні 60 великокаліберних кулеметів КПВТ і 86 великокаліберних кулеметів ДШКМ, а також 150 тонн боєприпасів. І вже наприкінці 2017 року Вашингтон ухвалив рішення про постачання оборонного озброєння Україні.

Потужна допомога від західних країн була щодо підготовки наших військовослужбовців. За роки війни за різними програмами були перепідготовлені за стандартами НАТО щонайменше 9 тисяч військовослужбовців. Із нашими бійцями працювали інструктори з 20 країн. Як у стройових частинах, так і, наприклад, у Генеральному штабі ЗСУ діє цілий корпус радників, зокрема й стратегічного рівня.

Крім допомоги військовим, Захід надавав гуманітарну допомогу переселенцям та людям, що залишилися в зоні війни. Німеччина протягом чотирьох років виділила на підтримку гуманітарних заходів Міжнародного комітету Червоного Хреста на Донбасі 14,5 мільйонів євро.

Коментувати

15 січня 2019