Вісім міфів про ВІЛ, у які соромно вірити в 2018 році

0

ВІЛ – це хвороба наркозалежних, від ВІЛ швидко помирають, ВІЛ не існує, його вигадали масони. З міфами про це захворювання можна було б скласти цілу енциклопедію.

До Дня пам’яті людей, які померли від СНІДу, ми дібрали вісім міфів про ВІЛ, у які вже соромно вірити в 2018 році.

1. Люди, які мають ВІЛ швидко помирають

Людина з ВІЛ може жити довго, а захворювання не перетікатиме у СНІД. При своєчасному виявленні та лікуванні пацієнти з ВІЛ живуть повноцінним, довгим життям: вони соціально активні, можуть мати здорових дітей, не передають вірус далі. Сьогодні люди, які мають ВІЛ не помирають, адже отримують спеціальні ліки, які призупиняють активний розвиток вірусу.

2. Ліки від ВІЛ-інфекції – це отрута та маркетинговий хід фармацевтів

ВІЛ-інфекція з’явилася задовго до винаходу лікувальних препаратів для антиретровірусної терапії. При ефективному лікуванні стан імунної системи покращується, а кількість вірусу у крові знижується, що підтверджується відповідними аналізами. Антиретровірусні препарати пацієнти отримують безкоштовно. Тому на ВІЛ-інфікованих фармкомпанії точно не наживуться. До появи високоактивної антиретровірусної терапії ВІЛ-інфекція вважалась смертельним захворюванням. З появою АРТ число випадків СНІДу у світі скоротилося до 10 разів. Терапія уповільнює і практично зупиняє прогресування ВІЛ-інфекції та її перехід у стадію СНІД, даючи можливість ВІЛ-інфікованій людині жити повноцінним життям.

3. Узагалі, ВІЛ не існує, це – всесвітня змова

Вірус імунодефіциту людини відкрили у двох різних незалежних лабораторіях на різних континентах у 1983 році. У Франції вірус був виділений у Парижському інституті Пастера групою професора Люка Монтаньє. У США виділити вірус вдалося групі професора Роберта Галло із Національного інституту рака в Бетесде. Виділені у Франції та США штами вірусу виявилися ідентичними. Для їх позначення Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) була прийнята абревіатура HIV (Human immunodeficiency virus, вірус імунодефіциту людини). Незабаром після відкриття вірусу імунодефіциту людини кілька груп вчених дослідним шляхом підтвердили, що вірус імунодефіциту людини являється причиною СНІДу. Через 25 років після відкриття ВІЛ, у 2008 році Франсуаза Баре-Сінуссі та Люк Монтаньє отримали Нобелівську премію за відкриття ВІЛ. У рамках наукового підходу існування ВІЛ надійно доведено.

4. Ок, але мене це не стосується. ВІЛ – це хвороба наркозалежних

Люди не перевіряються на ВІЛ, адже вважають, що ця хвороба їх не може торкнутися. Проте, ВІЛ – це проблема не наркозалежних і гомосексуалів, а всього суспільства. З 2000 року статистика 45% на 55%. Тобто у 45% випадків  вірус передають наркозалежні, а у 55% — люди, які не вживають наркотиків.

Шляхи інфікування ВІЛ – це і переливання крові, і незахищений статевий акт, використання голки з інфікованою кров’ю при вживанні наркотиків чи татуюванні, погана стерилізація інструментів у медзакладах чи салонах.

5. Якщо у вагітної жінки ВІЛ, то він передасться дитині

Якщо ВІЛ-інфікована жінка годує грудьми, а під час вагітності й пологів не були вжиті захисні заходи (АРТ), то ризик для дитини присутній. Саме тому під час вагітності жінки здають аналіз на ВІЛ – щоб можна було прийняти всі заходи для захисту малюка.

6. А ваш партнер також з ВІЛ?

Існують дискордантні пари, у яких ВІЛ-позитивний тільки один із партнерів. Якщо він приймає антиретровірусну терапію, то вміст вірусу у крові та виділеннях стає мінімальним, що знижує ризик інфікування другого партнера. Окрім цього, за висновками вчених, ВІЛ передається в дискордантних парах досить рідко, якщо вони не обирають «жорсткий» секс, а також практикують сексуальні стосунки з використанням презерватива, за виключенням зачаття.

7. ВІЛ передається через укуси комах

Ага, а ще при рукостисканні та обіймах. Саме тому, в соціальній рекламі проти поширення ВІЛ-інфекції показують спреї від комах, а не презервативи.

ВІЛ не передається через спільне використання побутових предметів, через укуси тварин чи комах, через поцілунки. Не передається захворювання і через спільне відвідування басейнів, саун і туалетів.

8. ВІЛ може “проскочити” через маленькі дірочки у презервативах

Вільні копії вірусу знаходяться у рідинах організму. Вони не здатні кудись просочитися, пролізти чи перескочити. Презерватив не пропускає рідину, а відтак не пропускає і ВІЛ.

За період 1987– 2017 років в Україні (без урахування Криму та зони проведення АТО) офіційно зареєстровано 312 091 випадок ВІЛ-інфекції, у тому числі 100 363 випадки захворювання на СНІД та 44 221 випадок смерті від захворювань, зумовлених СНІДом. За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. Вперше цей день був відзначений ще в 1983 році в Сан-Франциско США.

Текст підготований з використанням матеріалів МБФ «Альянс громадського здоров’я» та МОЗ.

Коментувати

18 січня 2019
17 січня 2019