ВООЗ розробила для України мобільну лабораторію для контролю за інфекціями

0

Всесвітня організація охорони здоров’я та уряд США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) передали Міністерству охорони здоров’я України мобільну лабораторію для посилення виявлення, діагностики та лікування інфекційних захворювань в Україні під час війни, йдеться у повідомлення міністерства.

мобільна лабораторія ВООЗ МОЗ контроль інфекцій ПЛР

Мобільна лабораторія була розроблена на запит Міністерства охорони здоров’я України. Її функціональність обговорили та обрали спільно з МОЗ, Центром громадського здоров’я та реципієнтом – обласним центром контролю та профілактики хвороб, а спроєктована, виготовлена та закуплена ВООЗ за фінансової підтримки USAID Україна.

Лабораторія оснащена системою фільтрації повітря HEPA, яка гарантує біобезпеку роботи, та необхідним обладнанням, включаючи біобезпечні шафи, що дозволяє безпечно проводити діагностичні дослідження відповідно до рекомендацій ВООЗ. Сама мобільна лабораторія може витримувати різні кліматичні умови, в тому числі суворі зими. Потужний опалювальний агрегат забезпечить однаково комфортні умови за температури від -20 °C до +30 °C.

Лабораторія може бути транспортована у будь-яку точку країни й здатна проводити до 3000 ПЛР та інших тестів на день для виявлення інфекційних захворювань, включаючи COVID-19, мавпячу віспу і сибірську виразку. 

мобільна лабораторія ВООЗ МОЗ контроль інфекцій ПЛР

Спочатку лабораторія буде розміщена в Житомирській області на півночі України, і ВООЗ проведе тренінги з її використання для лабораторного персоналу та інженерів Житомирського обласного центру з контролю та профілактики хвороб (CDC).

***

Також слідкуйте за сторінками нашого видання у Telegram, Facebook та Instagram.

Коментувати
03 лютого 2023
02 лютого 2023
01 лютого 2023
31 січня 2023