Вступ-2018: 60% абітурієнтів отримали бюджетне місце за 1 пріоритетністю

0

Три чверті вступників цього року отримали бюджетне місце за 1 та 2 пріоритетністю – це один із найбільших здобутків широкого конкурсу. Про це розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час прес-конференції щодо підсумків вступної кампанії 2018 року. 

Вступ-2018: 60% абітурієнтів отримали бюджетне місце за 1 пріоритетністю

Цьогоріч майже 60% вступників зараховано на бюджет за першою пріоритетністю, а 16,4% – за другою, тобто за найбільшими пріоритетностями отримали місця три чверті вступників.

Це свідчить про те, що чинна система широкого конкурсу дійсно дає нашим студентам навчатися саме в омріяних вишах, а не йти заздалегідь визначеним шляхом в університет, якому надано держзамовлення, – зазначила Лілія Гриневич.

Міністр додала, що ця статистика свідчить про те, що цьогорічне зменшення кількості заяв, які вступник може подати на бюджет, з 9-ти до 7-ми жодним чином не зашкодило можливостям дітей вступити у виші. При цьому кількість зарахованих за останніми 2-ма пріоритетностями (6 та 7) не перевищує 3%.

Ще одна новація цього року – встановлення мінімального порогу 150 балів з другого та третього конкурсних предметів для вступу на окремі медичні спеціальності (“Стоматологія”, “Медицина”, “Педіатрія”).

Як показала практика широкого конкурсу, за всіма спеціальностями медичного спрямування – незалежно від того, чи був на них встановлений поріг чи ні – прохідний бал перевищує 150, – повідомила Лілія Гриневич.

Творчі заліки, за словами Лілії Гриневич, теж спрацювали ефективно.

Такі заліки проводилися до ЗНО та, по суті, носили характер допуску до конкурсу і не впливали на середній бал при вступі. Просто університет мав можливість перевірити творчі здібності вступника і вирішити, зможе він навчатися чи ні. Решта конкурсу відбувалася за результатами ЗНО. Як результат, спостерігаємо зростання прохідного балу для вступу на ці спеціальності. Наприклад, суттєво збільшила прохідний бал “Журналістика”. Минулого року на цю спеціальність проходили вступники з середнім балом 154, цього року мінімальний прохідний бал вступника для всіх вишів – 186, – розповіла очільниця Міносвіти.

Остання важлива новація вступу – зміна коригуючих коефіцієнтів. Зокрема, було збільшено сільський коефіцієнт для вступу на аграрні спеціальності та поширено галузевий коефіцієнт на заяви з 2-ю пріоритетністю.

Щодо сільського коефіцієнту, то глибокий аналіз цієї новації ми зробимо трохи згодом, однак вже зараз можемо говорити, що відсоток сільських дітей, які скористалися сільським коефіцієнтом і були рекомендовані до зарахування, не змінилася. Частка дітей з села, що отримала місце держзамовлення, відносно відсотку тих, хто використав сільський коефіцієнт, становить 33%, – підкреслила Лілія Гриневич.

Прослідковано також збільшення кількості зарахованих вступників, що скористались галузевим коефіцієнтом та були зараховані у виші. Так, торік їх було 9 тис 386, а цього – 15 тис 348, тобто зростання на 63,5%.

Коментувати

15 лютого 2019
14 лютого 2019
13 лютого 2019