War-art: нові картини сумської художниці Надії Білокур

0

Показуємо нові картини Надії Білокур і говоримо про творчість під час війни.

Надія Білокур

Коли розпочалась війна, я була в Польщі, тому роботи, про які говоритимемо, я зробила тут.

Перші дві картини було створено на полотнах акрилом, ще до початку повномасштабного вторгнення окупантів. Це «Передчуття» і «Загроза». Вони намальовані 16-18 лютого. Тоді я вже два тижні божеволіла та чекала, коли все почнеться, і водночас не хотіла вірити, що щось буде.

«Загроза»

«Передчуття»

Я робила їх із думками про нову виставку. Але саме вони були серед трьох полотен, котрі вже вдалося продати на благодійному аукціоні для допомоги Україні в місті Глівіце в галереї “Stacja Artystyczna RYNEK”, а думки про виставку змістилися. Зараз усі думки про те, що коїться в Україні.

Решта того, що я можу назвати war-art, з’явилася вже після початку війни.

В основному, це цифрові роботи плакатного стилю, починаючи з «военного корабля», і далі. Основний посил про закриття неба, але взагалі ідеї різні. Малюю, що відчуваю, малюю важливе та викладую.

Думаю, зараз потрібно заповнювати інформаційний простір важливим, візуалізувати.

Згодом з’явилося три нових полотна акрилом про біль. Вони для того, щоб самій видихнути, щоб викричати, вимовити те, що болить.

Робота «Там де мій дім» — плачу кожного разу коли дивлюсь на неї і згадую назву, «Куди бігти» — про біль тих, хто рятувався, тікаючи з рідної землі, хто біг в нікуди під обстрілами та бомбардуваннями. «Там де було життя, буде нове життя» — про біль за тими, кого ми втратили, ми всі, бо зараз кожна втрата особиста.

«Там де мій дім»

«Куди бігти»

«Куди бігти»

«Там де було життя, буде нове життя»

А ще, все це я роблю для того, щоб потім нічого не забути, щоб зафіксувати, щоб весь цей нелюдський жах, цей злочин, все це, що поза межами можливого в 21 столітті, було відображено в максимально різних формах. У кожного в цій війні своя зброя та свій фронт.

Коментувати
28 червня 2022
27 червня 2022
26 червня 2022
22 червня 2022
21 червня 2022
20 червня 2022
18 червня 2022
17 червня 2022
16 червня 2022