Я – донор: історії жителів Сумщини

0

14 червня у світі відзначають День донора крові. Ми зібрали коментарі жителів Сумщини, які одного дня вирішили здати кров і допомогти людям.

Володимир Мирошник, слюсар аварійно-диспетчерської служби 104 АТ “Сумигаз” Ямпільського відділення

Володимир Мирошник

За життя я здав майже 20 літрів крові. Уперше вирішив стати донором, коли в місті шукали кров для дитини. Мені хотілося допомогти, тож не було жодних вагань і сумнівів. Після цього мене почали просити здавати кров для породіль, а іноді й для прямого переливання. Зараз я продовжую бути активним донором і кожні два тижні здаю плазму. Нещодавно отримав звання “Почесний донор України”.

Загалом, донорство для мене це допомога іншим. І я вважаю, що потрібно робити це всіма можливими способами.

Ксенія Красовська, старша інспекторка сектору зв’язків із громадськістю УПП в Сумській області, старша лейтенантка поліції

Ксенія Красовська

Я стала доноркою крові ще в студентські роки, порадила подружка долучитися до цієї місії. Без жодних вагань я вперше прийшла в СОЦСК і була вражена. По-перше, кількістю людей, котрі там були, по-друге — умовами самого центру. Після цього я поступово включалася в донорський рух. У мене була невелика перерва в здачі крові, коли я працювала в навчальному закладі. Але, коли прийшла до лав патрульної поліції, відновила свій донорський шлях, яким і зараз займаюся та активно пропагую.

Наразі я розумію всю відповідальність і важливість справи, адже моя краплина крові є комусь вкрай необхідною. На сьогодні, всі патрульні, які є активними донорами, здають кров та її компоненти для онкогематологічного відділення Сумської обласної дитячої лікарні. Був випадок, коли на лінію 102 надійшов виклик стосовно допомоги в компонентах крові, тож ми без вагань допомогли людині.

Хочеться сказати, що донорство – це шлях, яким я буду завжди йти та закликаю інших. Невелика частина вас може врятувати чиєсь життя.

Сергій Рибалка, інспектор відділу моніторингу та аналітичного забезпечення УПП в Сумській області ДПП, старший лейтенант поліції

Сергій Рибалка

Я став донором, коли прийшов у патрульну поліцію. Почув, що збираються на донацію і вирішив долучитись, це було в 2017 році. Перша донація пройшла успішно, хоча й чув деякі “міфи”, котрі трохи відлякували, але ж одразу розвінчалися. Потім колеги розповіли про користь донорства та важливість компонентів крові, що все передається діткам онкогематологічного центру, після чого вирішив для себе, що не буду осторонь. Адже сам є батьком, і розумію, наскільки це страшно, коли хворіє дитина.

Донорство для мене – стиль життя. При кожній можливості я завжди йду на донацію і віддаю частину себе на порятунок іншої людини.

Наталія Гончарова – прес-секретарка відділу по роботі на конкурентному ринку ТОВ “ЕНЕРА СУМИ”

Наталія Гончарова

Уперше я стала доноркою у 2016 році, коли працювала на регіональній телерадіокомпанії. До Дня Захисника України моя колега запропонувала здати кров для бійців, завдяки яким ми живемо у мирному місті, і я погодилася. На жаль, поки що не можу похвалитися тим, що я активний донор, але періодично підтримую благодійні акції, які ініціює Сумський обласний центр служби крові або наша профспілка.

Цьогоріч навесні разом із працівниками “ЕНЕРА СУМИ” приєдналася до доброчинної ініціативи “Великоднє диво”. Напередодні Світлого Христового Воскресіння ми здавали плазму для пацієнтів онкогематологічного відділення обласної дитячої лікарні.

Донорство – це можливість комусь допомогти, подарувати надію і дати шанс на одужання. Приємно, коли ти ділишся частинкою себе з іншими. Захоплююсь і пишаюсь земляками, які регулярно здають кров, впевнена, що вони врятували не одне життя.

Олександр Осипов, диспетчер АТ “Сумигаз” Шосткинського відділення

Олександр Осипов

Я став донором у вісімнадцять років. Так склалося, що сестра друга потребувала допомоги після пологів, тож я не вагаючись здав для неї кров. Після цього вже пройшло десять років, як я активний донор. Нині постійно здаю плазму.

Напередодні Дня захисту дітей разом з працівниками АТ “Сумигаз” ми здавали компоненти крові для маленьких пацієнтів відділення онкогематології Сумської обласної дитячої клінічної лікарні. Тож для мене донорство – це можливість врятувати та допомогти!

**

А ви були донорами крові? Чи, можливо, лише плануєте? Діліться власними історіями донорства в коментарях!

Коментувати
02 грудня 2020
01 грудня 2020
30 листопада 2020
27 листопада 2020
26 листопада 2020
25 листопада 2020
24 листопада 2020
23 листопада 2020