Я працювала дистанційно ще до карантину: історії сумчанок

0

У Сумах триває карантин через небезпеку поширення коронавірусу. Якщо ви перестали ходити в офіс і почали працювати дистанційно, зіштовхнулися з новим графіком і лише налаштовуєте розпорядок дня, то цей текст саме для вас. Ми поговорили з сумчанками, які вже давно працюють віддалено та ділимося з вами їх історіями.

Аліна

Аліна 

Я працюю SMM-менеджером, контент-менеджером і блогером одночасно. Пишу рекламні тексти для соціальних мереж, сайтів, займаюся підбором (іноді дизайном) картинок, налаштовую таргетовану рекламу. У цій сфері я вже майже п’ять років.

Про переваги дистанційної роботи: Думаю, це набагато краще, ніж сидіти в офісі. Мені дуже подобається працювати дистанційно, адже відчуваю себе вільною. До карантину я могла працювати де завгодно: в кафе, у подруги вдома, за містом або взагалі поїхати у подорож, і взяти роботу з собою. Така можливісь мене морально розряджає, бо коли постійно працюєш за одним і тим самим столом, дивишся на той самий пейзаж чи стіну – це сковує, а згодом починає бісити. Правда, треба бути інтровертом, щоб довго протягнути на такій роботі. Або хоча б знаходити місця для спілкування, бо постійна робота на самоті – це все ж важкувато стає з часом. Відчуваєш себе одинокою.

На “дистанційку” я не переходила – мене доля відразу на неї закинула. Перша моя робота була віддаленою, тому і надалі, побачивши переваги такої роботи, я вирішила шукати подібні вакансії. Багато хто ставиться упереджено до роботи з дому, наче б тут є ризики, що тебе кинуть (бо частіше за все у моїй сфері віддалену роботу пропонують без офіційного працевлаштування, на домовленостях), чи тобі не заплатять, чи звільнять у будь-яку мить, але зазвичай все ок. У мене проблеми виникали тільки з останнім (маю на увазі, з неочікуваним звільненням без попереджень).

Про графік: Важливо мати хоча б приблизний виробленний режим роботи, особистий графік. Траплялося, що я працювала по 15 годин на день, іноді – дві-три години. Це залежить від кількості задач, які у мене на порядку денному. Але, так чи інакше, навіть працюючи по 15 годин, я могла в будь-який час залишити роботу, зробити свої справи і у зручний час повернутися.

Про розпорядок дня: Я встаю близько 8 ранку і активно працюю десь до обіду (до 13:00-14:00). Я найпродуктивніша в першій половині дня. Далі, до карантину, могла взяти ноут і піти в кафе працювати, або зайнятися своїми справами і повернутися до роботи (якщо вона залишилася) близько 17:00.

Про дисципліну: У мене немає проблем з самодисципліною. Треба – беру і роблю. Сприймаю “дистанційку” як ту ж саму роботу, тільки з дому. Зазвичай мотивує те, що чим швидше ти її виконаєш, тим швидше зможеш роботи, що захочеш.

Карантин, за великим рахунком, у плані роботи нічого для мене не змінив. Тільки тепер в кафе не можу вийти працювати.

Оля

Оля

Я працюю в SEO (search engine optimization), якщо більш-менш загальними словами – займаюся просування сайтів. У цій сфері я вже рік.

Про плюси дистанційної роботи: Я не витрачаю час і ресурси на дорогу, маю більше вільного часу, мені спокійніше працювати (ніхто не істерить над душею 😆), всі необхідні обговорення відбуваються по скайпу, так само як і навчання. Окрім цього, я покращую свій рівень німецької, яку раніше вивчала як першу іноземну.

Про графік роботи: У мене стабільний графік – з 9:00 до 18:00. Також я маю годину на обідню перерву. На перерві, до крантину, я встигала піти у справах, або зайнятись хоббі. Більше цих восьми годин в день ми ніколи не працюємо, нас ніхто не затримує. Тому о 18:01 я вже вільна, можу все відключати і відпочивати.

Про розпорядок дня: Ранок перед роботою стандартний – душ, кава і до праці. У піжамі увесь день не сиджу. Мені не потрібен якийсь особливий робочий простір. Головне, щоб комп’ютер був увімкнутий. Налаштовуюся фоновою музикою. Іноді бувають такі завдання, що можу фоном якусь лекцію послухати. Проте, це трапляється рідко.

З початком карантину в плані роботи не змінилось абсолютно нічого. Ми працюємо, як і раніше. Всі обговорення в режимі скайпу. Єдиний мінус карантину для мене зараз – це закриті спортзали 🙂

**

Готові розповісти про свій досвід проведення карантину чи дистанційну роботу? Пишіть у коментарях!

Коментувати
03 квітня 2020
02 квітня 2020
01 квітня 2020
31 березня 2020
30 березня 2020