Як допомогти людям поважного віку – МОЗ

0

Ми звикли, що бабусі й дідусі піклуються про наше здоров’я та самопочуття більше, аніж ми самі. Втім, самі дуже сильно потребують нашої уваги та турботи. Варто пам’ятати про це не тільки сьогодні, адже здоров’я старших людей залежить не тільки від лікарів та ліків. 

Як допомогти людям поважного віку – МОЗ

Щоби вони більше почувались в безпеці – почитайте цю інформацію та обов’язково поділіться нею зі своїми бабусями та дідусями:

З понад 18 мільйонів українців, які обрали своїх лікарів, близько 2,3 мільйонів – люди літнього віку (65+). Для старших людей дуже важливо мати регулярний зв’язок з лікарем та постійно консультуватись з питань здоров’я. Тому якщо ваші бабуся чи дідусь ще не обрали свого лікаря – розкажіть їм про це та допоможіть це зробити. Ось покрокова інструкція, як обрати власного лікаря: https://goo.gl/6Mq9nm

Крім власного лікаря для людей літнього віку важливо мати доступ до ліків. Завдяки програмі “Доступні ліки” вони можуть отримувати рецепти у своїх сімейних лікарів на препарати від найбільш поширених хронічних хвороб, які можна придбати в аптеці безоплатно або з невеликою доплатою.

Люди літнього віку знаходяться в зоні ризику серцево-судинних хвороб. Тому важливо, щоб вони отримували вчасну медичну допомогу в разі критичних станів. Наразі в Україні розбудовується система регіональних кардіоцентрів, оснащених сучасним ангіографічним обладнанням. І цьогоріч вперше за всю історію незалежної України кожен українець з гострим інфарктом міокарда у критичній ситуації може одержати стент безоплатно.

Пам’ятайте, часто наша підтримка та розуміння мають не меншу цінність та користь для здоров’я старших людей. Тому за нагоди якомога більше часу проводьте разом та спілкуйтесь зі своїми бабусями та дідусями:

Не залишайте їх на самоті

Часто літні люди дуже самотні та залишаються соціально ізольованими досить тривалий час. Наприклад, за дослідженням Age UK, більш ніж 2 мільйони людей в Британії у віці старше 75 років живуть одні, більше мільйона (!) – більше місяця ні з ким не спілкуються взагалі. Така ізольованість має серйозні наслідки для здоров’я. Тому намагайтесь якомога частіше спілкуватись: телефонуйте, знаходьте час на спільні прогулянки або ж доєднуйтесь до волонтерів, які працюють в будинках для літніх людей.

Розкажіть їм про здоровий спосіб життя та профілактику хвороб, ризик появи яких зростає з віком

Допоможіть з побутовими справами

Для старших людей звичайні побутові турботи можуть перетворитися на важку задачу. Ви можете допомогти з поштою, покупками чи прибиранням вдома. Зокрема можна також скласти компанію, щоб сходити до лікаря чи в аптеку. Головне – разом😉

Для людей літнього віку увага, турбота та повага дуже важливі! Не залишайтесь осторонь та приєднуйтесь до ініціатив, щоби робити більше бабусь і дідусів щасливими та здоровими: Жизнелюб, Всеукраїнська благодійна організація “Турбота про літніх в Україні”, Благодійний проект “Старість НА радість”, Сиві і щасливі.

Якщо знаєте про такі ініціативи в своєму місті – обов’язково діліться в коментарях.

Коментувати

24 травня 2019
23 травня 2019
22 травня 2019