Як працюватиме банківська система, якщо введуть воєнний стан: що мають знати сумчани

0

Запровадження воєнного стану не вплине на роботу банків в Україні. Про це голова НБУ Яків Смолій сказав під час позачергової зустрічі з топ-менеджерами 40 найбільших банків.

Як працюватиме банківська система, якщо введуть воєнний стан: що мають знати сумчани

Національний банк не бачить ризиків для безперебійної роботи банківського сектору у разі запровадження воєнного стану. Ліквідність банківського сектору становить близько 75 мільярдів гривень, що є достатнім для його належного і безперебійного функціонування, – запевнив Смолій.

Голова НБУ зазначив, що регулятор не має підстав для запровадження адміністративних заходів на грошово-кредитному та валютному ринках.

За необхідності банки можуть користуватися, як і раніше, стандартними інструментами підтримки ліквідності та інструментом екстреної підтримки ліквідності ELA. Також ми продовжуємо уважно стежити за розвитком ситуації на валютному ринку та готові здійснювати валютні інтервенції у разі потреби, щоб не допускати різких “стрибків” курсу під тиском психологічних чинників. Національний банк має для цього достатньо ресурсів та інструментів. Наразі обсяг міжнародних резервів сягає 17,8 мільярда доларів, – зауважив Смолій.

Топ-менеджери банків запевнили, що, як і раніше, забезпечуватимуть безперебійне проведення платежів, інкасації та поповнення банкоматних і термінальних мереж.

Коментувати

19 квітня 2019
18 квітня 2019
17 квітня 2019
16 квітня 2019